on grid diagram

Integracja turbiny wiatrowej z pompą ciepła

Nadeszła zima, jest zimno, a my chcemy poczuć ciepło. Ci, którym zależy na czystej energii, szukają alternatyw dla wykorzystania swoich pomp ciepła. Odnawialne źródła energii są ostatnio popularne i dostępne. Ludzie wykorzystują czystą energię do wytwarzania energii elektrycznej w gospodarstwach domowych i ogrzewania domów, szczególnie zimą.


Ta część jest jasna. Przyjrzyjmy się teraz, jak podłączyć pompę ciepła do turbiny wiatrowej.


Właściwie to jest całkiem proste! Pompa ciepła nie wymaga żadnych dodatkowych połączeń ani modyfikacji. Moc systemu hybrydowego można zwiększyć poprzez zintegrowanie systemu turbin wiatrowych z linią energetyczną zasilaną przez panele słoneczne. Połączenia należy wykonać do linii obciążenia tak samo jak w pozostałych instalacjach.


Gdy potrzebne jest oddzielne podłączenie do pompy ciepła, w systemie turbiny wiatrowej pompa ciepła musi być podłączona bezpośrednio do wyjścia falownika. W ten sposób cała wyprodukowana energia przekazywana jest do pompy ciepła.


Istnieją dwie możliwości podłączenia pompy ciepła.


Jeśli pokażemy Ci jak podłączyć turbinę wiatrową do systemu za pomocą schematu;


Jeżeli turbiny wiatrowe są podłączone do sieci ON-GRID


Turbina wiatrowa > Kontroler ładowania > Falownik > Główna sieć energetyczna


Można go podłączyć do głównej sieci energetycznej.Poza siecią: WT > CC > Bateria (opcjonalnie) > Inwerter akumulatorowy > Pompa ciepła


Możesz używać baterii lub nie, jest to opcjonalne.
Turbiny wiatrowe wytwarzają prąd przemienny i potrzebny jest kontroler ładowania. Kontroler ładowania konwertuje prąd alternatywny na prąd stały i steruje ładowaniem akumulatora i inwertera zgodnie z ustawieniami. Napięcie można regulować za pomocą potencjometru na kontrolerze ładowania. Na kontrolerze ładowania znajduje się opór ceramiczny. Energia elektryczna pochodząca z kabli jest zużywana w oporze. Użycie ceramiki sprawia, że ​​kontroler ładowania jest wyższej jakości.
Jeśli masz pytania dotyczące integracji turbiny wiatrowej z pompą ciepła, nie wahaj się przesłać arkusza danych pompy ciepła do naszego działu sprzedaży, a on udzieli dalszej pomocy.


Ciesz się czystą energią elektryczną podczas mroźnych zim!