image of wind turbine sound power

Jak głośne są domowe turbiny wiatrowe?

Czy zastanawiasz się nad wykorzystaniem energii wiatru za pomocą turbiny wiatrowej TESUP, ale obawiasz się poziomu hałasu? Brzęczący obraz ogromnych farm wiatrowych generujących niepożądany hałas może sprawić, że się zawahasz. Jednakże jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić sprawę: turbiny wiatrowe TESUP są wyjątkowo ciche i nie musisz się martwić o żadne ogłuszające zakłócenia.

Jak głośna jest naprawdę turbina wiatrowa?

Jedną z częstych obaw potencjalnych właścicieli turbin wiatrowych jest poziom odczuwalnego hałasu, zwłaszcza gdy turbina jest zainstalowana w pobliżu ich domów. Być może widziałeś w wiadomościach artykuły podkreślające problemy związane z hałasem powodowane przez komercyjne farmy wiatrowe. Możesz być pewien, że turbiny wiatrowe TESUP to zupełnie inny świat niż ci przemysłowi giganci.

Mała forma, wielka cisza

Turbiny wiatrowe TESUP projektuje się z naciskiem na minimalizację hałasu. W porównaniu do swoich masywnych odpowiedników, te turbiny wiatrowe mają niewielkie wymiary, co przekłada się na znacznie cichszy poziom hałasu podczas pracy. Jak ciche są? Turbiny wiatrowe TESUP wytwarzają poziom hałasu do 35 dB, czyli o ponad połowę mniej niż dźwięk odkurzacza. Dla porównania, średni poziom hałasu w gospodarstwie domowym wynosi około 40 dB, szept rejestruje się na poziomie około 30 dB, a typowy odkurzacz pracuje na poziomie ogłuszającym 75 dB.

Dzięki turbinom wiatrowym TESUP poziom hałasu jest odrobinę głośniejszy niż szept, co czyni je idealnym wyborem dla obszarów mieszkalnych. Jeśli martwisz się hałasem wydobywającym się z turbiny wiatrowej, naprawdę nie ma się czym martwić!

Rygorystyczne testy hałasu

Jesteśmy dumni, że nasze produkty spełniają surowe normy hałasu. Poziomy hałasu naszych turbin wiatrowych są regularnie testowane w idealnych warunkach zewnętrznych odpowiednich do instalacji turbin wiatrowych. To zaangażowanie w jakość i ciszę gwarantuje, że możesz cieszyć się korzyściami z energii wiatrowej bez zakłóceń.

Prędkość wiatru ma znaczenie

Należy koniecznie wziąć pod uwagę, że hałas wytwarzany przez turbinę wiatrową zależy również od prędkości wiatru. Przy niższych prędkościach wiatru generowany dźwięk będzie prawdopodobnie jeszcze niższy, co zapewni ciszę i spokój nawet w wietrzne dni.

W świecie, w którym zanieczyszczenie hałasem stanowi coraz większy problem, nasze małe turbiny wiatrowe wyróżniają się jako mistrzowie cichej produkcji energii. Przy poziomie hałasu niższym niż w przeciętnym gospodarstwie domowym, nasze turbiny oferują zrównoważony i dyskretny sposób wykorzystania energii wiatrowej. Możesz śmiało zainstalować turbinę wiatrową TESUP na swojej posesji, nie martwiąc się o zakłócenie Twojego spokoju i ciszy.

Pożegnaj głośny obraz turbiny i powitaj szepczących gigantów w swoim życiu!