tesup inverter

Właściwy falownik dla Twojego systemu energii odnawialnej

Systemy wytwarzania energii odnawialnej cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów dbających o środowisko. Systemy te nie tylko pomagają zmniejszyć ślad węglowy, ale mogą również generować nadwyżkę energii elektrycznej, którą można odsprzedać do sieci, potencjalnie generując zysk. Aby to urzeczywistnić, będziesz potrzebować podstawowego komponentu zwanego falownikiem. W tym poście na blogu pomożemy Ci poruszać się po złożonym świecie falowników, zbadać ich kompatybilność z różnymi źródłami energii i podamy wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego falownika dla Twojego systemu energii odnawialnej.

Zrozumienie falownika

Twój dom i sieć zazwyczaj korzystają z prądu przemiennego (prądu przemiennego), charakteryzującego się przepływem elektrycznym przypominającym falę. Jeśli jednak przechowujesz energię elektryczną w akumulatorach, staje się ona prądem stałym (prądem stałym), który utrzymuje stały i liniowy przepływ. Aby sprzedać wygenerowaną energię elektryczną z powrotem do sieci, potrzebujesz falownika. Falowniki przekształcają energię elektryczną prądu stałego z odnawialnych źródeł energii, takich jak turbiny wiatrowe i panele słoneczne, w energię elektryczną prądu przemiennego zgodną z siecią, zapewniając jej zgodność z prawidłową częstotliwością sieci.

Falowniki uniwersalne czy specyficzne dla systemu?

Integracja wielu odnawialnych źródeł energii jest powszechną praktyką, często nazywaną systemami hybrydowymi. Właściciele domów często łączą panele słoneczne i turbiny wiatrowe, aby wykorzystać energię z różnych warunków pogodowych. Kluczem do tej wszechstronności są falowniki z wieloma modułami śledzenia maksymalnego punktu mocy (MPPT), które umożliwiają podłączenie zarówno turbin wiatrowych, jak i elastycznych paneli słonecznych do jednego falownika. Należy jednak zachować ostrożność: falowniki hybrydowe mogą nie być kompatybilne ze wszystkimi turbinami wiatrowymi.

Typy falowników

Falowniki występują w trzech podstawowych typach:

  • Inwerter ciągów: prosta opcja odpowiednia dla różnych konfiguracji.
  • Inwerter hybrydowy: Zaprojektowany dla hybrydowych systemów energii odnawialnej.
  • Mikroinwerter: Idealny do instalacji na małą skalę.

W TESUP możesz zapoznać się z wysokiej jakości falownikiem, który oferuje moc wyjściową 1,5 KW, szeroki zakres napięcia wejściowego 50-500 V lub 65-550 V, bardzo niskie napięcie rozruchowe 50 V-80 V, niski poziom hałasu emisja <20 dB(A), wbudowany RS485 i napięcie wyjściowe 220-230V.

Ten wysokowydajny jednofazowy falownik może pochwalić się imponującą wydajnością systemu wynoszącą 97,4%, co czyni go idealnym wyborem dla turbin wiatrowych TESUP i domowych systemów fotowoltaicznych. Solidna aluminiowa obudowa zapewnia długotrwałą ochronę przed wilgocią i korozją. Zaprojektowany do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, o stopniu ochrony IP65, ten falownik oferuje wszechstronność i niezawodność. Ponadto zapewnia maksymalny prąd wejściowy wynoszący 16 A, co zapewnia płynną i wydajną konwersję energii.

Napięcie rozruchowe

Przy wyborze falownika do swojego systemu należy wziąć pod uwagę napięcie rozruchowe falownika. Panele słoneczne często charakteryzują się wysokim napięciem, co czyni je uniwersalnymi pod względem podłączenia. Z kolei turbiny wiatrowe wymagają niższych napięć rozruchowych. Falownik o niższym napięciu zapewnia lepszą kompatybilność z turbinami wiatrowymi.

Moc znamionowa

Upewnij się, że moc znamionowa falownika przekracza maksymalną moc wyjściową systemu energii odnawialnej. Dzięki temu falownik będzie w stanie obsłużyć maksymalną ilość energii elektrycznej generowanej przez system, zapobiegając problemom.

Falowniki dedykowane a falowniki wielofunkcyjne

Chociaż możliwy jest zakup falownika obsługującego zarówno energię słoneczną, jak i wiatrową, falowniki dedykowane są często bardziej wydajne. Próba połączenia dwóch systemów w jedną skrzynkę może prowadzić do wysokich temperatur pracy i skrócenia żywotności. Dlatego często preferowanym podejściem jest stosowanie oddzielnych falowników dla każdego źródła energii.

Wybór odpowiedniego falownika

Wybór najlepszego falownika dla Twojego systemu zależy od konkretnej konfiguracji i jej wymagań. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, dzięki czemu prawdopodobnie znajdziesz falownik dostosowany do Twoich potrzeb. W TESUP oferujemy falownik do turbin wiatrowych, który bezproblemowo integruje się z naszymi turbinami, upraszczając Twoją podróż w zakresie energii odnawialnej.

Tak więc, chociaż utworzenie systemu wytwarzania energii odnawialnej może być znaczącą inwestycją, stwarza również możliwość sprzedaży nadwyżki energii elektrycznej z powrotem do sieci. Wybór odpowiedniego falownika, który spełnia wymagania Twojego systemu, jest kluczem do osiągnięcia optymalnych wyników i maksymalizacji wytwarzania energii w sposób przyjazny dla środowiska.