top of page

PRODUKCJA W UK

TESUP

Jul 29, 2022

Tesup planuje produkcję paneli słonecznych i kontrolerów ładowania turbin wiatrowych w Wielkiej Brytanii!

Co to jest panel energii słonecznej?


Wśród odnawialnych źródeł energii panele słoneczne są jednymi z najczęściej wykorzystywanych. Ponieważ słońce, które nie jest zależne od warunków atmosferycznych, takich jak deszcz i wiatr, daje wyraźną możliwość wykorzystania dzięki temu, że wschodzi rano i zachodzi wieczorem.


Panele słoneczne zamieniają ciepło i światło słoneczne na użyteczną energię elektryczną i zapewniają działanie wszystkich urządzeń stosowanych w domach i miejscach pracy. Ogniwa paneli słonecznych wytwarzają prąd stały, wykorzystując promienie słoneczne. W zależności od obszaru zastosowania i ilości pożądanej do uzyskania energii, zastosowane panele łączy się ze sobą szeregowo lub równolegle, aby zamienić prąd stały na energię elektryczną.


Jak długo są w naszym życiu i do czego służą?


Energia słoneczna to niezbyt nowa technologia, która od czasów starożytnych była stosowana w zegarkach naręcznych i kalkulatorach. Małe ogniwa słoneczne w zegarkach na rękę mogą wytworzyć wystarczającą ilość energii do działania zegarka. O tym, że kalkulatory pracują przez lata bez wymiany baterii, zapewnia fakt, że produkują energię za pomocą energii słonecznej.


Panele słoneczne mogą być wykorzystywane do wielu celów, głównie do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Energia słoneczna jest również wykorzystywana do zaspokojenia zapotrzebowania na energię elektryczną satelitów wysyłanych w kosmos przez ludzkość.

Panele słoneczne mogą być stosowane w domach, centrach handlowych i miejscach pracy. Lub, aby zaspokoić zapotrzebowanie przemysłu lub miasta na energię i wodę, instaluje się elektrownie słoneczne, a wiele paneli słonecznych umieszcza się w miejscach, które przez cały dzień otrzymują światło słoneczne. Gminy w wielu miastach budują elektrownie słoneczne, aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną i ciepłą wodę w budynkach użyteczności publicznej i na obszarach mieszkalnych. Na całym świecie wiadomo, że nawet na autostradach są instalowane systemy do produkcji energii z paneli słonecznych.


Jako TESUP wiemy, jak ważne są panele słoneczne. W tej perspektywie produkujemy najbardziej wydajne panele słoneczne:


 • Tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym przed i za komórkami, odporna na zabrudzenia powierzchnia zapewnia wysoką wydajność.

 • Idealnie nadaje się do stałego lub przenośnego użytku na zewnątrz, zapewniając darmową energię elektryczną do ładowania akumulatorów lub falowników do zasilania różnych aplikacji.

 • Panel jest idealny do budowy ścian, zakrzywionych dachów, łodzi, przyczep kempingowych, kamperów, kamperów itp.

 • Z łatwością dopasuje się do kształtu każdej powierzchni. Można go dopasować na wiele sposobów do różnych zastosowań; za pomocą wkrętów samogwintujących, kleju lub DST (taśmy dwustronne).

 • Wysoka odporność na środowisko słonej wody dzięki szczelnej wodoodpornej konstrukcji sprawia, że ​​ten elastyczny panel słoneczny jest idealny do łodzi i zastosowań morskich.

 • W produkcji wykorzystywana jest specjalnie teksturowana powierzchnia, która znacznie zmniejsza odbicie światła i poprawia wydajność w warunkach słabego oświetlenia i zachmurzenia.

 • Nie musisz się więc martwić o słoneczną pogodę! Elastyczny panel słoneczny TESUP o wydajności 21% i powierzchni 1 m2 wytworzy 205 W w standardowych warunkach testowych (napromieniowanie 1000 W/m2), ale może wyprodukować więcej, gdy słońce jest wysoko na niebie i będzie wytwarzać mniej w zachmurzenie lub gdy słońce jest nisko na niebie.
Co to jest kontroler ładowania?


Kontrolery ładowania to urządzenia, które ładują prąd elektryczny z energii wiatru do akumulatora w sposób kontrolowany, w dzień lub w nocy, w układach wytwarzania energii elektrycznej z energii wiatru. Generalnie reguluje pewne napięcie AC jako pewne napięcie DC i przekazuje prąd do odpowiednich miejsc. Te powiązane miejsca to albo obwód baterii, albo urządzenie elektroniczne, które działa z prądem stałym.


Kontroler ładowania turbiny wiatrowej równoważy przychodzący prąd i napięcie. Wysyła ten prąd do akumulatorów przez określony czas, aż do pełnego naładowania akumulatorów. Odcina prąd po pełnym naładowaniu baterii. Zatem, . W ten sposób nie przeładuje baterii, a żywotność baterii będzie dłuższa.


TESUP produkuje najlepszy na świecie sterownik ładowania turbiny wiatrowej z w pełni automatyczną ochroną turbiny wiatrowej i ręcznym hamulcem awaryjnym:

 • Jeden z najbardziej zaawansowanych kontrolerów ładowania na rynku.

 • W przeciwieństwie do innych sterowników, te wielofunkcyjne urządzenia są przeznaczone do współpracy z generatorami wiatrowymi TESUP oraz innymi turbinami wiatrowymi 12V - 24V - 48V.

 • Ten kontroler ładowania konwertuje AC (prąd przemienny) na DC (prąd stały) i kontroluje ładowanie akumulatora i falownika zgodnie z ustawieniami.

 • Sterownik ładowania turbiny wiatrowej TESUP jest pojedynczym urządzeniem do zarządzania mocą do 5KW.

 • Napięcie można regulować za pomocą potencjometru na kontrolerze ładowania (CC).

 • Obciążenie jest rozpraszane na wbudowanych rezystancjach, gdy baterie są pełne.

 • Dostępne są dwie opcje podłączenia: Turbina wiatrowa > Kontroler ładowania > Akumulator i Turbina wiatrowa > Kontroler ładowania > Inwerter sieciowy


Co nowego?


Jak wiecie, TESUP produkuje elastyczne panele słoneczne i sterowniki ładowania turbin wiatrowych w Europie, a teraz planujemy je produkować również w Londynie w Anglii.


Ponieważ siedziba TESUP znajduje się w Londynie, z przyjemnością produkujemy nasze elastyczne panele słoneczne i kontrolery ładowania turbin wiatrowych w Londynie.


Bądź na bieżąco, aby zobaczyć na nich „Made in London, England”!
bottom of page