top of page

60 minut dla Ziemi

Czy jesteś gotowy do świętowania Godziny dla Ziemi 25 marca? Czas zgasić światła, odłączyć elektronikę i przygotować się na ekologiczną zabawę!

Co to jest Godzina dla Ziemi, możesz zapytać? To globalne wydarzenie, które odbywa się co roku, podczas którego ludzie na całym świecie wyłączają zbędne światła i urządzenia na godzinę, od 20:30 do 21:30 czasu lokalnego. Celem jest podniesienie świadomości na temat zmian klimatycznych oraz zainspirowanie jednostek i społeczności do podjęcia działań na rzecz ochrony planety.


Ale to, że światła są wyłączone, nie oznacza, że zabawa musi się skończyć. Oto kilka pomysłów, jak najlepiej wykorzystać Godzinę dla Ziemi:
  • Zorganizuj kolację przy świecach. Zbierz przyjaciół i rodzinę i zjedz przytulny posiłek przy świecach. Możesz nawet zorganizować potluck i rzucić wyzwanie wszystkim, aby przynieśli danie przygotowane z lokalnych, zrównoważonych składników.
  • Urządź świecącą w ciemności imprezę taneczną. Wyrwij świecące pałeczki i przetańcz całą noc do swoich ulubionych utworów. To świetna aktywność dla dzieci (i dorosłych, którzy są młodzi duchem).


  • Graj w gry planszowe lub karty przy latarce. Odkurz stare gry planszowe i rzuć wyzwanie znajomym w grze Monopoly lub Scrabble. Lub, jeśli masz ochotę na przygodę, spróbuj zagrać w karty przy świetle latarki.  • Idź obserwować gwiazdy. Przy zgaszonych światłach gwiazdy będą bardziej widoczne niż kiedykolwiek. Znajdź spokojne miejsce na zewnątrz i ciesz się pięknem nocnego nieba. Możesz nawet pobrać aplikację, taką jak SkyView, która pomoże Ci zidentyfikować konstelacje.  • Wybierz się na spacer lub przejażdżkę rowerem. Zaczerpnij świeżego powietrza i ćwicz, spacerując lub jeżdżąc na rowerze po okolicy. Pamiętaj tylko, aby nosić odblaski i zachować bezpieczeństwo w ciemności.To tylko kilka pomysłów na to, jak sprawić, by Godzina dla Ziemi była zabawna i znacząca. Cokolwiek robisz, pamiętaj, że każdy grosz pomaga chronić naszą planetę. Więc wyłącz te światła i świętujmy razem Godzinę dla Ziemi!


Tutaj możesz odliczać czas do Godziny dla Ziemi!bottom of page