top of page

Aktualizacje AtlasX i Atlas 2.0!

Innowacje i doskonalenie to czynnik napędzający w każdej dziedzinie technologii lub obszarze badawczym. To ważny sposób na przesuwanie granic tego, co możliwe. Jest to szczególnie ważne w szybko rozwijających się branżach, takich jak branża wytwarzania i magazynowania energii odnawialnej, której częścią jest TESUP. W rezultacie TESUP jest mocno zaangażowany w ciągłe doskonalenie produktów TESUP. Ta innowacja i badania prowadzone są przez lokalny warsztat, który ostatnio wykonuje bardzo obiecujące prace! Jednym z wielu aktualnych tematów warsztatów jest wprowadzanie ulepszeń w popularnej turbinie TESUP, turbinie pionowej TESUP AtlasX. Ta turbina jest podstawowym produktem TESUP i ma ogromny potencjał do ulepszenia! Inżynierowie TESUP opracowali turbinę, aby była lepsza na wiele sposobów, a TESUP jest teraz gotowy do zaprezentowania niektórych z tych ulepszeń!


Moc pionowych turbin wiatrowych


Pierwszym poważnym ulepszeniem jest turbina, a turbina Atlas 2.0 zostanie ulepszona do swoich generatorów! Nowe generatory zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o pionowych turbinach wiatrowych, takich jak AtlasX i Atlas 2.0 i są w stanie generować 220-240 V nawet przy niskich prędkościach, osiągając całkowitą moc 3-4 kW! Ogromny skok mocy potencjalnej w porównaniu do poprzednich iteracji turbiny przy 2kW. Aby upamiętnić te wielkie zmiany, Atlas 2.0 stanie się Atlasem 4.0! Generatory te będą znajdować się w obudowie wykonanej z materiału w postaci arkusza krzemionkowego. Dzięki tym nowym ulepszeniom turbiny będą generować więcej mocy przy każdej prędkości wirowania.

Jako ostrzeżenie dla przyszłych użytkowników AtlasX i Atlas 2.0, te nowe turbiny nie będą kompatybilne z akumulatorami o małej pojemności. Ponieważ wytwarzanie energii elektrycznej przez ten nowy typ turbiny jest wyższe niż w poprzednich modelach, generator szybko naładuje do pełna akumulatory o małej pojemności. Gdy to nastąpi, nadmierny prąd generowany przez wirnik nie będzie miał dokąd się udać, co spowoduje uszkodzenie elementów wytwarzających energię. To prawdopodobnie wyłączy twoją turbinę lub znacznie zmniejszy wydajność jej wytwarzania energii. Więc proszę bądź ostrożny!


Nowe materiały


Jednym z ostatnich ulepszeń było ulepszenie materiału użytego do produkcji ostrzy do AtlasX. Wcześniej ostrza były produkowane z blachy stalowej. Miało to tę zaletę, że było dobrym, mocnym materiałem, ale jest też stosunkowo ciężkim materiałem. Ta duża waga ostrzy utrudnia ich kręcenie, ponieważ mają duży moment bezwładności (większa masa przedmiotu powoduje, że przedmiot jest trudniejszy do przemieszczenia). Jest to poważny problem w przypadku turbin wiatrowych, które idealnie obracałyby się tak bardzo, jak to możliwe. Przy słabym wietrze nie byłoby to możliwe przy ciężkim zestawie łopat turbiny.


W najnowszych osiągnięciach ten stalowy materiał został zastąpiony stopem aluminium. Jest to materiał powszechnie stosowany w przemyśle lotniczym i kosmicznym ze względu na wysoki stosunek wytrzymałości do masy i niską gęstość względną. W wyniku tej poprawy ostrza są teraz znacznie lżejsze niż poprzednio, a jednocześnie pozostają tak samo mocne, jeśli nie mocniejsze, niż w poprzednich iteracjach! Te nowe, lżejsze łopatki pomogą zredukować moment bezwładności korpusu turbiny i sprawią, że turbina zacznie się obracać przy niższych prędkościach wiatru!Montaż bez śrub


Kolejna niedawna poprawa to taka, która może bezpośrednio wpłynąć na Ciebie jako klienta TESUP! Wiemy, że czasami składanie produktów w domu może być trudne i nie masz czasu na marnowanie całego dnia na ich konfigurowanie. Dlatego TESUP stara się maksymalnie uprościć ustawienie turbiny w optymalny sposób tak szybko, jak to możliwe, przy jak najmniejszej ilości manipulacji. Ustalenie, jakich śrub potrzebujesz, w jakie otwory je włożyć i jakiego śrubokręta użyć, może być absolutnym problemem, więc jest to problem, z którym zmierzyli się inżynierowie TESUP!

Ostrza nowego modelu AtlasX będą całkowicie mniej wkręcane! Oznacza to, że punkty mocowania na górze i na dole łopatek nie będą miały żadnych śrub i zamiast tego będą wykorzystywać system wdrożony przez inżynierów TESUP do bezpiecznego mocowania łopatek do korpusu turbiny. Teraz nie musisz bawić się śrubami, aby uzyskać dobrze zabezpieczoną łopatkę turbiny! Nie tylko to, ale im mniej śrub, tym mniejszy potencjał luźnych, grzechoczących śrub i zmniejszona wymagana konserwacja, jak wspaniale!


Szerszy obszar zlewni

Jakby tego było mało, łopatki turbiny są ulepszane (znane również jako skrzydła lub żagle) Są to części turbiny, które łapią poziome podmuchy wiatru i przekształcają je w ruch obrotowy wokół wału centralnego. Ten element jest ważny z wielu powodów, z których jednym jest fakt, że łopatki mają ogromny wpływ na sprawność turbiny. Dlatego też, jeśli chcesz zwiększyć moc wyjściową danej turbiny, łopatki są często dobrym pierwszym miejscem do analizy w celu znalezienia ulepszeń i zwiększenia wydajności.


Osiągnięto to poprzez zwiększenie rozmiaru, kształtu i względnego położenia ostrzy. Zwiększając rozmiar ostrzy i ilość wystającą z obudowy, zwiększa się pole powierzchni ostrzy. Prowadzi to do zwiększenia ilości wiatru, który styka się z łopatami i popycha je, co prowadzi do większej siły obrotowej i większego potencjału wytwarzania energii! Kształt krzywej nałożonej na łopatkę jest również ważnym czynnikiem, który został zoptymalizowany dla tej turbiny TESUP. Naprawdę widać różnicę między niektórymi starszymi modelami a nowymi!bottom of page