top of page

Lista kontrolna dla małego wiatrowego systemu mieszkaniowego

Planując domowy system turbiny wiatrowej, należy wziąć pod uwagę nie tylko typ turbiny wiatrowej, ale także otaczającą go elektronikę, która może się zmieniać w zależności od tego, czego oczekujesz od swojego systemu.


Główna różnica między systemami polega na tym, czy system jest samodzielny, czy podłączony do sieci. Samodzielny system przechowuje lub wykorzystuje całą wytwarzaną energię wyłącznie w Twoim domu lub nieruchomości. System sparowany z siecią może sprzedawać do sieci część energii generowanej przez system. Musisz wybrać, co jest dla Ciebie najlepsze.


Ogólnie rzecz biorąc, samodzielny system jest prostszy, do tego rodzaju systemu będziesz potrzebować:

  • Turbina wiatrowa/turbiny (takie jak Atlas2.0 lub MasterX)

  • Regulator/kontroler ładowania: jest to urządzenie elektroniczne, które zapewnia, że turbiny wiatrowe nie przeładują akumulatorów i nie obracają się zbyt szybko. Kupując swoją turbinę wiatrową TESUP możesz zdecydować się na dołączenie regulatora!

  • Bateria

  • Przetwornica mocy: przekształca prąd stały z akumulatora w prąd przemienny, który jest używany przez urządzenia w domu.

System podłączony do sieci jest zwykle bardziej stabilny niż system poza siecią, ale może być droższy w zależności od miejsca konfiguracji systemu ze względu na wymagania dotyczące podłączenia do sieci. Do tego rodzaju systemu będziesz potrzebować:

  • Turbina wiatrowa/turbiny (takie jak AtlasX lub Zeus3.0)

  • Regulator/kontroler ładowania

  • Inwerter podłączający do sieci: Zapewnia, że moc wyjściowa systemu jest zgodna z lokalną siecią. Zwróć uwagę na ten element podczas zakupu turbin wiatrowych AtlasX lub MasterX, ponieważ najlepiej dopasowany typ można dołączyć do zakupu turbiny!

  • Licznik energii elektrycznej: mierzy ilość energii elektrycznej, którą Twój system oddaje do sieci, dzięki czemu Twoja firma energetyczna wie, ile ma zwrócić rachunki za energię elektryczną.

  • Przełącznik: aby w razie potrzeby odłączyć system energii odnawialnej od domu i sieci.
Kontroler ładowania TESUP został specjalnie zaprojektowany do bezpiecznego i wydajnego sterowania turbinami wiatrowymi TESUP.


#domesticpower #electricalpower #energymanagement #renewableenergy #electricalcomponents #checklist #gridconnection #standalone #batteries #systemplanning