top of page

Co znajduje się wewnątrz turbiny TESUP?

Na pewno widziałeś pięknie wyglądającą turbinę TESUP z zewnątrz. W dzisiejszym poście na blogu zagłębimy się w wewnętrzne elementy turbiny, aby dać ci wyobrażenie o tym, jak turbiny TESUP wyglądają od wewnątrz!


Zaczniemy od góry (moim zdaniem bardzo dobre miejsce na start), przy łopatach turbiny wiatrowej. Oczywiście można je zobaczyć z zewnątrz, ale stanowią one dobry punkt wyjścia do wyjaśnienia. Łopatki turbiny chwytają wiatr, popychając je. Te ostrza są przymocowane do centralnego wału, więc gdy są popychane, obracają wał.


Możemy zejść wałem do głównej obudowy turbiny. Wzdłuż wału łożyska przeciwdziałają niepotrzebnym siłom poziomym i zapewniają swobodne obracanie się elementów. Możesz zobaczyć większość głównego łożyska na zewnątrz Atlasa 2.0.


Do podstawy wału przymocowana jest przekładnia. Kolejny wałek pomocniczy mocuje się za skrzynią biegów. Skrzynia biegów działa jak konwerter między dwoma wałami, zmieniając prędkość obrotową w wyniku wiatru wału głównego na prędkość obrotową zgodną z generatorem na wale pomocniczym.


Wreszcie wał wtórny przechodzi przez wirnik, który znajduje się w generatorze, obracając wirnik i generując moc. Aby uzyskać więcej informacji na temat generatorów, zajrzyj do naszego wpisu na blogu „Komponent turbiny wiatrowej: generator 3-fazowy”

Energia elektryczna wypływa wtedy z Twojej turbiny do dowolnego użytku!


Jak widać sama turbina wiatrowa nie jest wcale taka skomplikowana. Trudną częścią jest sprawienie, aby wszystkie te różne komponenty działały wydajnie razem!

#windturbine #acpower #renewableenergy #energia #odnawialne #windpower #cleanenergy #Atlas2.0 #electricgenerator #betterfuture #electricalpower #windenergy #wind #cleanenvironment #electricity


bottom of page