top of page

Czy jesteś gotowy na zimę?

Ceny energii osiągnęły obecnie 0,4885 GBP za kWh, nawet w okresie letnim w Wielkiej Brytanii. Nie wyobrażamy sobie, co będzie zimą... W dużych miastach Niemiec instytucje rządowe odetną dopływ ciepłej wody... 27 krajów UE wraca do 15% redukcji gazu na zimę Lista różnych środków zostały podjęte, aby zapobiec przyszłemu kryzysowi energetycznemu i zminimalizować konsekwencje sytuacji na świecie.Tło polityczne


Wskaźnik cen energii Banku Światowego wzrósł o 26,3 proc. między styczniem a kwietniem 2022 r., oprócz 50-procentowego wzrostu między styczniem 2020 r. a grudniem 2021 r.

(https://blogs.worldbank.org/developmenttalk/energy-shock-could-sap-global-growth-years)


Rosyjska inwazja na Ukrainę zakłóciła światowe rynki energetyczne, generując największy wzrost cen ropy naftowej od lat 70. XX wieku.Według organizacji charytatywnej National Energy Action (NEA): „Miliony po prostu nie będą w stanie ogrzać swoich domów tej zimy.

Brzmi przerażająco. Ale zawsze jest wyjście. To także moment na uświadomienie sobie starego powiedzenia:


„nigdy nie marnuj dobrego kryzysu”

Niektórzy obserwatorzy porównali naszą obecną chwilę do kryzysów energetycznych lat 70. XX wieku. W 1973 roku wojna między Izraelem a jego sąsiadami doprowadziła do kryzysu naftowego, który ostatecznie zasiał pierwsze ziarna dla rodzącego się przemysłu wiatrowego. (https://ramboll.com/media/rgr/what-do-rising-energy-prices-mean-for-the-green-energy-transition)


Wyjścia…


Oczywiście możesz obniżyć rachunki za energię, zmieniając styl życia i próbując zaoszczędzić trochę energii. Oto kilka porad:Oprócz zmiany stylu życia i oszczędzania energii istnieje inny sposób na oszczędzanie na energii i dbanie o przyszłość naszej planety. Oczywiście wymaga to inwestycji i czasu, ale po kilku latach w pełni się usprawiedliwi. Rzućmy okiem na nową turbinę TESUP Magnum 5, aby zobaczyć, ile energii może wygenerować.


Turbina Magnum 5 generuje 5000 watów na sekundę podczas wirowania przy znamionowej prędkości wiatru wynoszącej 15 metrów na sekundę. Oznacza to, że przy pełnej mocy turbina generuje 120 kWh w ciągu 24 godzin. Dla porównania, przeciętne gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii zużywa około 3300 kWh rocznie. Z nowymi cenami energii, w obliczu rachunku w wysokości 500 funtów w styczniu (według BFI) masz dodatkowe uzasadnione podstawy do przyspieszenia wykorzystania darmowych zasobów energii i zminimalizowania wydatków na energię elektryczną.


Przy nawet 3 godzinach wiatru dziennie Twoje oszczędności z turbiną wiatrową Magnum5 mogą osiągnąć 2737,50 GBP rocznie! Zwrot za pierwszy rok z odliczeniem kosztów produktu wynosi 627,5 GBP! Co więcej, nie jest to ostateczny wynik, bo ceny idą w górę.
Czy jesteś gotowy na zimę? ...
bottom of page