top of page

Nie wybieraj wyginięcia - COP26

Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu tuż za rogiem i delegaci z krajów z całego świata zbiegają się w Glasgow, co oznacza, że coraz więcej uwagi poświęca się rozwiązywaniu globalnych problemów środowiskowych.


W ramach przygotowań do wielkiego wydarzenia publikowanych jest wiele rozmów, przemówień i artykułów. Wśród głównych prelegentów znaleźli się: Nicola Sturgeon, pierwsza minister Szkocji, mówiąca o polityce klimatycznej swojego kraju i przejściu na zieloną energię; oraz Dan Jørgensen, duński minister klimatu, który rozmawiał o cofnięciu przez swój kraj wszystkich licencji na wydobycie paliw kopalnych na Morzu Północnym wokół Danii. Znakomity krok naprzód! Na pewno warto obejrzeć oba wykłady.

Kilku ekspertów ds. klimatu, podróży i środowiska również wystąpiło, aby podkreślić znaczenie odejścia od paliw kopalnych w kierunku czystej energii. Opowiadali się za zwiększeniem inwestycji w energię wiatrową i słoneczną, aby zapewnić światu czystą i zdrową przyszłość.


Zachęcali także do stosowania naturalnych rozwiązań chroniących klimat. Naturalne ekosystemy, takie jak ocean, mają ogromny potencjał do magazynowania dwutlenku węgla, pod warunkiem, że są dobrze utrzymywane i pielęgnowane. Zachęcanie do bioróżnorodności i zmniejszanie poziomu zanieczyszczeń w systemach naturalnych musi być częścią zdrowego przejścia na bardziej zieloną planetę!


Wreszcie ONZ opublikowała nagranie wideo przedstawiającego mówcę-niespodziankę w sali konferencyjnej ONZ. Ten mówca przedstawił kilka doskonałych uwag na temat wydatków na paliwa kopalne, zmniejszania zanieczyszczenia i zapobiegania światowemu wymieraniu. Warto obejrzeć! A tak przy okazji, mówca był dinozaurem.Z niecierpliwością czekamy na konferencję COP26 i mamy nadzieję, że wprowadzone zostaną znaczące zmiany!


#COP26 #DontChooseExtinction #tesup #windpower #economy #investors #renewable #renewableenergy #greenenergy #savetheplanet

bottom of page