Dzień Ziemi
To ważny dzień dla wszystkich ludzi, ale my w TESUP szczególnie cenimy ten dzień.
Z tego artykułu dowiesz się o historii Dnia Ziemi i dlaczego musimy go obchodzić.
Z naszego codziennego życia wiemy, jak działalność człowieka wpływa na przyrodę. Nawet będąc częścią skomplikowanego systemu przyrody, dopiero niedawno zdaliśmy sobie sprawę, jak szkodliwa może być nasza obecność na Ziemi.

Dlaczego cię to dotyczy?
Zagadnienia środowiskowe bezpośrednio związane z wytwarzaniem i zużyciem energii, takie jak zanieczyszczenie powietrza, zmiana klimatu, zanieczyszczenie wody, zanieczyszczenie termiczne i utylizacja odpadów stałych. Emisja zanieczyszczeń powietrza ze spalania paliw kopalnych jest główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza.
Dlatego za każdym razem, gdy używamy prądu do ładowania telefonów, oświetlania domu, a nawet czytania e-maili i korzystania z Internetu – nieświadomie staliśmy się częścią długich łańcuchów zanieczyszczeń.
Wraz ze wzrostem uprzemysłowienia i globalizacją światową dramatycznie wzrósł poziom zanieczyszczenia.
W TESUP zawsze mówimy, że korzystanie z czystej energii jest dla nas teraz znacznie tańsze i bezpieczniejsze dla przyszłych pokoleń.
W tym roku ludzie na całym świecie będą obchodzić 52. Dzień Ziemi 22 kwietnia 2022 r. Tematem przewodnim jest Inwestuj w naszą planetę.
Ale spójrzmy, jak zaczęliśmy to świętować?
W latach 60. senator Nelson zwracał uwagę i coraz bardziej ekscytował się stanem środowiska oraz brakiem rządowej kontroli i ochrony tam. Fabryka lub fabryka mogą wrzucać toksyczne odpady do jeziora i nie było w tym nic nielegalnego. Dziwne, prawda?

Senator Nelson
Dlatego był tak zaniepokojony i zatrudnił studenta prawa i aktywisty z Harvardu Denisa Hayesa, aby pomógł zorganizować narodowy dzień poświęcony środowisku.
Odbyło się wiele nieformalnych wykładów i dyskusji na temat ochrony środowiska.
22 kwietnia 1970 odbył się pierwszy Dzień Ziemi. Ponad 20 milionów Amerykanów odwiedziło wykłady i inne wydarzenia.

W efekcie powołano Agencję Ochrony Środowiska i podpisano ustawy o czystym powietrzu, czystej wodzie i zagrożonych gatunkach. Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia każdego roku od 1970 roku. W 1995 roku Gaylord Nelson został odznaczony Prezydenckim Medalem Wolności za swoją pracę na rzecz ochrony środowiska.
Wszystkie te działania doprowadziły nas do jasnej wizji naszej codziennej rutyny i zmusiły światowych liderów do zwrócenia uwagi na narastające problemy środowiskowe.
Na przykład w Dniu Ziemi 2016 174 kraje i Unia Europejska podpisały porozumienie paryskie podczas ceremonii otwarcia w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Konferencja Stron jest międzynarodową polityczną odpowiedzią na zmiany klimatu, która rozpoczęła się w 1992 roku. COP21, znana również jako paryska konferencja klimatyczna, zgromadziła strony, aby osiągnąć uniwersalny cel w zakresie klimatu: utrzymanie globalnego ocieplenia poniżej 2°C. Wszystko to stało się dzięki do senatora Nelsona, ojca Dnia Ziemi.

Jak już wcześniej powiedziano, główne zanieczyszczenia pochodzą z wytwarzania energii elektrycznej.
Więc co możemy tutaj zrobić?
Turbiny wiatrowe nie generują emisji, które mogą zanieczyszczać powietrze lub wodę, i nie wymagają procesu chłodzenia wodą. Turbiny wiatrowe mogą również obniżyć produkcję energii elektrycznej z paliw kopalnych, co doprowadzi do obniżenia całkowitego zanieczyszczenia powietrza i emisji dwutlenku węgla.
Wytwarzanie energii za pomocą turbin wiatrowych ma mniejszy wpływ na planetę niż wiele innych źródeł Evergy.
Kilka liczb do osiągnięcia…
Obecnie uważa się, że energia wiatrowa jest jedną z głównych alternatywnych źródeł energii odnawialnej.
Pomaga zmniejszyć emisję CO2 i łagodzić zmiany klimatyczne dzięki wysokiej wydajności, szerokiej dystrybucji zasobów i konkurencyjnym cenom. W kontekście globalnej transformacji energetycznej energetyka wiatrowa ma ogromny potencjał rozwojowy z globalną skumulowaną mocą 651 GW na koniec 2019 r. i przewidywaną 5806 GW w 2050 r. Oczekuje się, że genialny scenariusz energetyki wiatrowej sprosta stale rosnącej energetyce popytu, zaoszczędzić około 23 miliardy ton CO2 i stworzyć miliony nowych miejsc pracy w łańcuchach przemysłu energii odnawialnej do 2030 roku.