top of page

Elektrownia w twoim domu?!

W dzieciństwie wiele osób widziało ogromne elektrownie rozsiane po całym świecie. Patrzą z podziwem na masywne budynki i konstrukcje, które w jakiś sposób dają im moc do wykorzystania w ich domach. Myślą „czy nie byłoby tak ciekawie pracować w takim miejscu! Zobaczyć, jak działa tak ważna część społeczeństwa i jak wytwarzana jest energia elektryczna, niezbędna dla społeczeństwa”. A co by było, gdyby TESUP powiedział teraz tym ludziom, że mógłbyś nie tylko obsługiwać elektrownię, ale także być właścicielem całej operacji? A nawet to, że możesz potencjalnie obsługiwać swoją osobistą elektrownię w zaciszu własnego domu lub ogrodu!Domowa elektrownia


Cóż, taka jest rzeczywistość dla wielu ludzi! Wraz z pojawieniem się tańszych i tańszych technologii opartych na odnawialnych źródłach energii nie trzeba już mieć bardzo dużej fabryki, takiej jak kompleks budynków i maszyn do wytwarzania energii elektrycznej. Zamiast tego możesz wykorzystać otaczające Cię środowisko do wytwarzania energii elektrycznej i sprzedawania jej z zyskiem! Chociaż jest mało prawdopodobne, że będzie to taka sama skala produkcji energii jak niektóre z tych elektrowni, jest to zdecydowanie dobry sposób na zmniejszenie rachunków za energię i być może zarobienie trochę pieniędzy!


Najlepszym rozwiązaniem dla większości osób aspirujących do własnej małej elektrowni byłoby użycie generatorów energii wiatrowej lub słonecznej, a mianowicie turbin wiatrowych lub paneli słonecznych. Urządzenia te bez problemu można umieścić na dachu lub w przestronnym ogrodzie. Potrzebujesz tylko odrobiny wiatru lub odrobiny słońca, aby je uruchomić. W przypadku dachu, zwłaszcza skośnego, dobrym rozwiązaniem mogą być panele słoneczne. Pewne zamontowanie wielu turbin wiatrowych na trudnym kształcie dachu może być trudne. Ponieważ panele słoneczne są płaskie, wiele z nich zmieści się na dachu. Nie oznacza to, że nie można również zintegrować kilku turbin wiatrowych, aby utrzymać przepływ energii w pochmurny dzień.
Turbina wiatrowa jest prawdopodobnie bardziej odpowiednia do dużego ogrodu. Turbiny mogą być montowane na słupach i zwykle zajmują mniej miejsca niż panel słoneczny, dzięki czemu w ogrodzie jest więcej miejsca na bieganie lub relaks przy dobrym drinku. Turbiny wiatrowe są świetne dla krajów, które nie mają dużo słońca lub regionów przybrzeżnych. Kraje takie jak Wielka Brytania czy Norwegia są świetnymi przykładami obu. W tych bardzo wietrznych krajach turbiny wiatrowe będą się obracać przez większą część roku.


Przy rosnących kosztach energii, jak to jest w tej chwili, teraz jest świetny czas na generowanie własnej mocy. Nawet generowanie niewielkiej części zapotrzebowania na energię może zaoszczędzić dużo pieniędzy. Z tego samego powodu możesz skorzystać z rosnących kosztów energii, wytwarzając energię elektryczną i sprzedając ją z powrotem do sieci. Przy wysokich kosztach prądu może to sprawić, że Twoja domowa elektrownia będzie bardzo szybko opłacalna! A ponieważ żywotność niektórych generatorów energii odnawialnej jest coraz dłuższa, Twoja domowa elektrownia może wytwarzać energię przez wiele lat!


Pojemność zakładu


Wszystko, czego potrzebujesz, aby to osiągnąć, to generator prądu (turbina wiatrowa, panel słoneczny itp.), kontroler ładowania, aby zapewnić prawidłowe zarządzanie energią elektryczną pochodzącą z generatorów (jeśli nie jesteś pewien, który z nich wybrać, TESUP produkuje go własne sterowniki, które świetnie sprawdzają się zarówno w turbinach TESUP jak i systemach hybrydowych). Można go podłączyć do akumulatora w celu łatwego magazynowania energii, aby później wykorzystać energię elektryczną, lub bezpośrednio podłączyć do sieci. Ten ostatni wymagałby falownika do konwersji energii generowanej przez Twoją domową elektrownię na energię elektryczną zgodną z siecią. Na szczęście TESUP sprzedaje również kompatybilne kontrolery ładowania! Czy to nie wspaniałe! Można je znaleźć, klikając ten link.


Przeanalizujmy małe przykładowe badanie z kilkoma przykładowymi turbinami TESUP i zobaczmy, ile energii elektrycznej można potencjalnie uzyskać z własnej elektrowni. I co ważne, ile zysku może przynieść twoja inicjatywa energetyczna. Przyjrzymy się, jak wiele mocy może wygenerować dla Ciebie macierz turbin Atlas4.0. Ze względu na to, że Atlas4.0 ma dobrą minimalną prędkość 4 m/s i dobrą konstrukcję łopaty, Atlas4.0 ma dobry współczynnik wydajności wynoszący około 30% w większości obszarów Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że możemy oczekiwać idealnego wytwarzania energii przy mocy znamionowej Atlas4.0 wynoszącej 4 kW w 30% przypadków. Dzięki temu w ciągu godziny jedna turbina może wygenerować około 1,2 kWh! Pomnóż to przez powiedzmy 10 turbin dla małej farmy wiatrowej i już masz potencjalną moc 2016kWh w ciągu tygodnia!


Przykład farmy fotowoltaicznej o mocy 4,75 MW (Projekt Soltage przy 100 Neponset Street, Walpole, MA. (Zdjęcie: Greg M. Cooper / Soltage LLC))Twój własny biznes związany z energią odnawialną


Jeśli masz szczęście, że masz pole lub dużą otwartą przestrzeń dołączoną do swojej nieruchomości lub być może w pobliżu. Lub nawet mieć rodzinną farmę, która nie jest już tak wydajna jak kiedyś. Przekształcenie tych działek w jeszcze większą, w pełni rozwiniętą farmę słoneczną lub wiatrową może być bardzo realne! Ta praktyka staje się coraz bardziej powszechna. Ponieważ ceny technologii takich jak panele słoneczne dramatycznie spadają, coraz bardziej popularne staje się przekształcanie wolnych gruntów w szeroką gamę paneli słonecznych. Jest to szczególnie dobre wykorzystanie gruntów, które mogą być bezużyteczne do innych zastosowań, takich jak zanieczyszczone tereny poprzemysłowe.


Moc, którą można wygenerować przy takiej skali, jest większa niż w domu, a miejsce z pewnością wymagałoby znacznie więcej uwagi niż tylko kilka paneli na dachu. Ale jeśli Twoim marzeniem jest posiadanie i eksploatacja własnej elektrowni, może to być świetny sposób na to, aby wytwarzanie energii elektrycznej stało się Twoją pracą na pełen etat! Dawno minęły czasy siedzenia w biurze, teraz możesz spędzać czas na świeżym powietrzu, pracując przy dostawie prądu lub zarządzając własnymi finansami! Dobrym pomysłem może być jednak rozpoczęcie od czegoś mniejszego lub zatrudnienie profesjonalnego elektryka, który wszystko za Ciebie zorganizuje. Jeśli szukasz czegoś mniej zniechęcającego, TESUP oferuje szeroką gamę elastycznych paneli słonecznych. Łatwa instalacja tych paneli jest tak łatwa, że ​​może nawet nie potrzebować instalatora słonecznego! Elastyczna konstrukcja może zmieścić się nawet z boku furgonetki jako przenośne źródło zasilania!


Widzisz więc, jeśli chciałbyś posiadać własną elektrownię, dzięki nowym odnawialnym źródłom energii, absolutnie możesz! Wystarczy trochę przestrzeni, kilka paneli słonecznych i turbin wiatrowych oraz sporo wysiłku!


bottom of page