top of page

Energia wiatrowa Hamburg

Nasze ambitne plany dotyczące turbiny wiatrowej w każdym domu zbliżają się jeszcze bardziej po tym, co zobaczyliśmy na WindEnergy Hamburg. Ludzkość wkracza w nową erę, w której energia wiatrowa będzie odgrywać jedną z kluczowych ról.

W miniony tydzień w piątek nasz zespół odwiedził WindEnergy Hamburg, międzynarodową wystawę energetyki wiatrowej, która odbywa się co dwa lata na terenie Targów i Kongresu w Hamburgu i jest uważana za wiodącą na świecie wystawę branży energetyki wiatrowej.

Wystawa zakończyła się w piątek w bardzo optymistycznym tonie, który przenika całą branżę energetyki wiatrowej i produkcji wodoru.


Skala wystawy jest imponująca: ponad 1400 międzynarodowych wystawców i około 30 000 odwiedzających z 92 krajów.


Na wystawie swoje stoisko mieli nawet tacy giganci naftowi jak Shell, którzy również podejmują działania, aby nadążyć z duchem czasu i uczestniczyć w rozwoju energetyki wiatrowej oraz korzystać z najnowszych technologii.

Podczas wystawy odbyła się również konferencja. Scena H2 EXPO & CONFERENCE była codziennie bardzo licznie odwiedzana. Zainteresowanie uczestników dyskusjami i wykładami prelegentów ze świata biznesu i polityki na temat najnowszych trendów i przyszłości międzynarodowej gospodarki wodorowej było ogromne.


Drugiego dnia targów sieci wodorowe północnych Niemiec podpisały porozumienie o współpracy, w którym partnerzy zobowiązali się do zacieśnienia stałej współpracy i wspólnego wsparcia graczy z branży wodorowej. W celu rozwoju gospodarki wodorowej na rynku międzynarodowym i międzybranżowym, H2EXPO & CONFERENCE będzie w przyszłości co roku oferować platformę, która połączy siły napędowe innowacji ze świata polityki i biznesu w Hamburgu.


Bernd Aufderheide, dyrektor generalny Hamburg Messe und Congress, powiedział: „Po czterech latach bez WindEnergy Hamburg jesteśmy bardzo zadowoleni z pełnych hal wystawowych i niezmiennie pozytywnej atmosfery. Światowa branża energetyki wiatrowej pilnie potrzebowała okazji do spotkania twarzą do wymiany poglądów na palące problemy w czasie kryzysu energetycznego i klimatycznego. Po raz kolejny stało się jasne, że energia odnawialna może być jednym z kluczy do rozwiązania naszych problemów, a H2 EXPO & CONFERENCE jest idealnym uzupełnieniem tematycznym WindEnergy Hamburg."

Najważniejszymi powodami wizyty było duże zapotrzebowanie na informacje o nowych produktach i trendach, możliwość komunikacji, ogólna orientacja rynkowa oraz nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów biznesowych.


Członkowie naszego zespołu entuzjastycznie zwiedzili wystawę i zebrali najlepsze informacje i trendy. Ta wiedza zostanie wykorzystana do ulepszenia naszych produktów i uczynienia ich jeszcze lepszymi dla naszych konsumentów.