top of page

Firmy odłączone od sieci elektroenergetycznych

Człowiek ma zły wpływ na środowisko. Wraz ze wzrostem populacji wzrastają również szkody, które wyrządzamy.


Każdy krok, który podejmujemy, od zaopatrzenia, poprzez pakowanie, aż po gospodarkę odpadami, ma wpływ na środowisko. Firmy dbające o środowisko szukają rozwiązania tego problemu. Niektórzy detaliści biorą pod uwagę obieg swoich operacji.

Firmy te chcą zademonstrować swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój wobec środowiska i konsumentów. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że energia odnawialna w wielu okolicznościach staje się tańsza i bardziej dostępna. Według niektórych badań odnawialne źródła energii są obecnie najtańszą formą wytwarzania nowej energii elektrycznej dla dwóch trzecich światowej populacji.


Istnieje wiele firm, które przyjęły pomysły na energię odnawialną z różnych krajów i rynków. Jednym z nich są w Wielkiej Brytanii babeczki Loli. Ogłosili, że uruchomili pierwszy sklep detaliczny, który jest odłączony od sieci elektrycznej. Opierają się na panelach słonecznych na dachu i dostarczają energię do swoich lodówek, oświetlenia i systemów kasowych.


Istnieją również firmy uniwersalne, takie jak Estee Lauder Companies, Sephora, Google, Apple, Starbucks, Microsoft, Intel, Samsung, P&G, Intel, IKEA, DHL, Unilever, HM i Netflix, które są jednymi z tych firm wykorzystujących energię odnawialną.


W sierpniu 2019 r. Gap Inc. podpisał 12-letnią umowę VPPA z Enel Green Power, która zapewni wystarczającą ilość energii do zasilania ponad 1500 sklepów detalicznych firmy na całym świecie. Gap Inc. przewiduje osiągnięcie celu na 2020 r. polegającego na obniżeniu emisji gazów cieplarnianych o 50% w porównaniu z wartością bazową z 2015 r. przy pomocy naszego sojuszu.


Jeśli jesteś jedną z tych firm, które chcą przekształcić się w energię odnawialną, ale nie wiesz, jak i od czego zacząć, skontaktuj się z nami. Wspólnie zbudujemy zieloną energię dla Twojej firmy. Pomożemy Ci stworzyć bardziej zieloną przyszłość dla wszystkich.


Przyszłość należy do energii odnawialnej, a mądre firmy już w nią zainwestowały. Od małych firm do większych, wybór zielonej energii zawsze się opłaca.

Pamiętać! Zielony jest dziś bardziej przystępny cenowo.