top of page

Korelacja danych dotyczących wiatru z ostatnich 50 lat w celu zrozumienia rentowności

TESUP Hera Wind Pro może zwrócić się w ciągu kilku tygodni.


W świecie, w którym wytwarzanie własnej energii staje się coraz ważniejsze, TESUP HERA Wind Pro jest wiodącą opcją dla właścicieli domów poszukujących potężnego, wydajnego i niedrogiego sposobu na produkcję czystej, odnawialnej energii.
Dlaczego HERA Wind Pro?


  • Jest to turbina wiatrowa o pionowej osi obrotu (VAWT), co oznacza, że może generować energię elektryczną na niewielkim obszarze z wiatrów wiejących w dowolnym kierunku. Sprawia to, że jest to wszechstronna opcja dla właścicieli domów z małymi obszarami instalacji o niespójnych wzorcach wiatru.

  • Jest niezwykle wydajny, z początkową prędkością wiatru wynoszącą zaledwie 4 m/s. Oznacza to, że może zacząć generować energię elektryczną nawet przy lekkiej bryzie, co czyni go dobrym wyborem dla właścicieli domów na obszarach o stosunkowo niskich prędkościach wiatru. HERA jest jednak silna i mocna, może stać sztywno i generować energię nawet przy dużych prędkościach wiatru.

  • Dodatkowo, HERA Wind Pro jest bardzo łatwa w instalacji. Można go zamontować na dachu lub balkonie w zaledwie 5 minut, bez konieczności użycia specjalnych narzędzi.

  • Dostępny jest w trzech nowoczesnych opcjach kolorystycznych: Pearl Beige, Pearl Blackberry i Smoke Grey+Red. Ułatwia to znalezienie koloru pasującego do domu lub nieruchomości.


Podkreśliliśmy imponującą moc i wydajność HERA w przeciwieństwie do pionowej turbiny wiatrowej. Nie chcemy jednak tylko mówić, a nic nie robić. Dlatego przedstawimy proste studium przypadku, aby zademonstrować znaczącą różnicę.


Przykładowy przypadek


A oto przykład: oszczędności, jakich można oczekiwać od TESUP HERA Wind Pro rosną wraz z rocznym zużyciem energii elektrycznej. Jeśli masz wysokie roczne zużycie energii elektrycznej, HERA Wind Pro może zaoszczędzić znaczną kwotę pieniędzy na rachunku za energię elektryczną.

Załóżmy, że mieszkasz w brytyjskim mieście Londyn, mamy dane dotyczące prędkości wiatru / wytwarzania energii elektrycznej w poniższej tabeli.


Klient generuje 1 024,28 kWh energii elektrycznej rocznie. Biorąc pod uwagę stawkę za energię elektryczną w Londynie wynoszącą 0,94 GBP za kWh, daje to roczny zysk w wysokości 952,58 GBP dzięki turbinie wiatrowej HERA. W związku z tym inwestycja w turbinę wiatrową HERA może zwrócić się w ciągu kilku tygodni, jeśli punkt lokalizacji jest wystarczająco wietrzny.


Jednak ilość energii generowanej przez każdą konfigurację zależy od takich czynników, jak wybrany produkt, miejsce jego instalacji i prędkość wiatru. Tak więc, aby uzyskać dokładny obraz produkcji w danym obszarze, ważne jest, aby zapoznać się z lokalnymi danymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile energii elektrycznej możesz wygenerować w swojej okolicy, dobrym pomysłem jest porozmawianie z lokalnymi ekspertami od pogody i zastosowanie podobnego podejścia do krzywej mocy.

hera micro siting


Aby zrozumieć, ile energii elektrycznej można wyprodukować w danym regionie, dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z lokalnymi centrami meteorologicznymi w celu skorelowania wieloletnich danych z danymi zebranymi przez anemometr. Wiatr jest bardzo zmienny, nawet przy różnicy pozycji wynoszącej dwa metry. Biorąc pod uwagę, że masz dane z anemometru z 1 roku, rejestrowane co minutę lub co godzinę, możesz rozszerzyć te informacje o inne dane z centrum meteorologicznego, np. z ostatnich 50 lat. Po rozszerzeniu godzinowych danych dotyczących wiatru można oczekiwać przyszłego uzysku energii. Dodając do tego ceny energii, można uzyskać długoterminową prognozę cen min. średnich lub maksymalnych. Wykonalność inwestycji może być łatwo zrozumiana. Kolejnym ważnym punktem jest krzywa mocy wybranej turbiny wiatrowej, aby zrozumieć jej wydajność i trwałość przy różnych prędkościach wiatru. Użycie tylko jednej średniej prędkości wiatru do określenia wydajności energii wiatrowej będzie ogromnym błędem, oczekuje się wykorzystania co najmniej godzinowych danych prędkości wiatru, aby zrozumieć rzeczywistą produkcję energii.Hera power curve

Oprócz oszczędności finansowych, TESUP HERA Wind Pro oferuje również szereg korzyści dla środowiska. Turbina generuje czystą, odnawialną energię, która pomaga zmniejszyć zależność od paliw kopalnych. Pomaga również chronić środowisko poprzez zmniejszenie śladu węglowego.


Jeśli szukasz sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za energię elektryczną, zmniejszenie zależności od paliw kopalnych i ochronę środowiska, to TESUP HERA Wind Pro jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Zamów już dziś!
bottom of page