top of page

Jak głośna jest naprawdę turbina wiatrowa?

Klienci często zastanawiają się, jak głośne mogą być ich turbiny wiatrowe zainstalowane tak blisko domu.


Wiele wiadomości skupia się na hałaśliwych komercyjnych farmach wiatrowych zainstalowanych w pobliżu, które tworzą nieznośny poziom hałasu dla mieszkańców. Nie dotyczy to małych turbin wiatrowych TESUP. Ich niewielkie rozmiary w porównaniu z dużymi turbinami zapewniają znacznie cichszy poziom hałasu podczas pracy.


Średni poziom hałasu zmierzony dla turbiny wiatrowej MasterX wynosi 37 dB przy 8 m/s (dosyć duża prędkość wiatru). Dla kontekstu średni poziom hałasu w gospodarstwie domowym wynosi około 40 dB, szept 30 dB, a zwykły odkurzacz 75 dB. Należy pamiętać, że przy niższych prędkościach wiatru dźwięk wytwarzany przez turbinę prawdopodobnie będzie niższy.


Tak więc turbina wiatrowa MasterX jest nieco głośniejsza niż szept, ale nie tak głośna jak ogólny hałas w domu. Oznacza to, że możesz z radością umieścić turbinę wiatrową na dachu swojego domu i ledwo słyszeć dobiegający z niej hałas. Absolutnie nie ma się czym martwić!


Turbiny wiatrowe AtlasX i Atlas2.0 mogą pochwalić się jeszcze bardziej imponująco niskim poziomem dźwięku. Ponieważ są to turbiny wiatrowe o pionowej osi, ich średni poziom dB jest niższy i wynosi około 32 dB przy 8 m/s. Jest mało prawdopodobne, aby ktoś w pobliżu mógł usłyszeć turbinę wiatrową ponad szum otaczającego wiatru na tym poziomie!


Jak widać, małe turbiny wiatrowe, takie jak AtlasX, Atlas2.0 i MasterX, wytwarzają bardzo niski poziom hałasu i nie stanowią problemu nawet w najcichszym domu mieszkalnym!


#renewableenergy #windpower #windturbines #renewables #powergeneration #cleanenergy #turbines #AtlasX #windenergy #renewablefuture #cleanfuture #alternativepower #Atlas2.0 #tesup #MasterX
bottom of page