top of page

Ile turbin wiatrowych potrzeba do zasilania domu?

To trudne pytanie! Istnieje wiele różnych czynników, które wpływają na liczbę turbin wiatrowych potrzebnych do zasilania Twojego domu.

Przyjmiemy średnie zużycie energii w domu w Wielkiej Brytanii: 250 kWh miesięcznie, co odpowiada całkowitej energii zużywanej przez Twój dom w ciągu miesiąca.


Zainstalowanie jednej turbiny wiatrowej AtlasX 750W, przy ciągłym wirowaniu z prędkością znamionową, wygenerowałoby 540 kWh miesięcznie! Niestety wiatr nie jest tak przewidywalny. Nie można oczekiwać, że wiatr będzie stale wiał z wystarczającą prędkością, aby obrócić twoją turbinę wiatrową.


Musimy więc obliczyć współczynnik wydajności turbiny wiatrowej: procent czasu, w którym turbina ma się obracać w sposób, który generuje energię. Aby to zrobić, musimy spojrzeć na historyczne mapy Wielkiej Brytanii dotyczące prędkości i dostępności wiatru.


Ze względu na to, że AtlasX ma doskonałą minimalną prędkość 4 m/s i dobrą konstrukcję łopaty, AtlasX ma dobry współczynnik wydajności wynoszący około 30% w większości obszarów Wielkiej Brytanii.


Oznacza to, że możemy oczekiwać idealnego wytwarzania energii przy mocy znamionowej AtlasX wynoszącej 750 W przez 30% czasu. W efekcie jedna turbina może wygenerować około 160kWh! Oznacza to, że do zasilania przeciętnego gospodarstwa domowego potrzebne byłyby tylko dwie turbiny AtlasX.


Należy wziąć pod uwagę kilka innych czynników, więc upewnij się, że wykonałeś własne obliczenia turbin wiatrowych dla swojej aplikacji:

Wiatr będzie prawdopodobnie silniejszy w chłodniejszych miesiącach i słabszy w miesiącach letnich, co doprowadzi do mniejszej produkcji energii. Chociaż możesz potencjalnie generować więcej energii, gdy wiatr jest silniejszy, do wykorzystania, gdy wiatr jest słabszy, sprawia to, że Twój system jest zależny od baterii, które są drogie i nie są w 100% energooszczędne. Rozważ przyjrzenie się Elastycznym Panelom Słonecznym TESUP, aby wzmocnić swój system w te letnie miesiące!

Twoje potrzeby energetyczne mogą różnić się od średniej, na przykład, jeśli masz większy dom, który wymaga więcej ogrzewania, oświetlenia itp.


#AtlasX #windturbines #domesticpower #renewableenergy #windfarm #alternativeenergy #tesup #electricalpower #cleanenergy #installation #propertydevelopment