top of page

Hybrydowe falowniki / urządzenia sterujące ładowaniem mogą uszkodzić generatory turbin wiatrowych

Chociaż te urządzenia hybrydowe nazywane są wielofunkcyjnymi falownikami akumulatorów i kontrolerami ładowania paneli słonecznych; jak można zrozumieć z ich przystępnych cen, ich zawartość sprzętowa jest naprawdę ograniczona. Nie współpracuje dobrze z dynamiczną wydajnością wytwarzania energii przez turbinę wiatrową (zmienna rezystancja i prąd).

Te hybrydowe wielofunkcyjne inwertery/sterowniki ładowania mogą uzyskać dostęp do turbin wiatrowych elektronicznie za pośrednictwem akumulatorów i mogą niespodziewanie zatrzymać turbiny wiatrowe (elektroniczne hamowanie zwarciowe), ciągłe hamowanie. Zatrzymuje turbinę wiatrową i nie pozwala jej na wytwarzanie energii. Silniki turbin wiatrowych (alternatory) lub łopaty będą zmuszone do nieoczekiwanego zatrzymania się z powodu tego elektronicznego hamowania zwarciowego przez hybrydowy inwerter/ładowarkę i generator turbiny wiatrowej lub łopaty na pewno po pewnym czasie ulegną uszkodzeniu.


Hamowanie zwarciowe z hybrydowego uniwersalnego falownika / regulatora ładowania; ze względu na wiatr i nieoczekiwane zatrzymanie turbiny wiatrowej może uszkodzić generator, łopaty lub słup montażowy.

- Jeśli turbina wiatrowa nie może się obracać z powodu hybrydowego uniwersalnego falownika / kontrolera ładowania, energia nie może być nigdzie przekazywana i w rezultacie uszkodzi generator.

- Jeśli turbina wiatrowa nie może się obracać z powodu hybrydowego uniwersalnego falownika / kontrolera ładowania, turbina wiatrowa nie może się obracać, a siła wiatru może z czasem uszkodzić łopaty lub słup montażowy.


Turbiny wiatrowe nie mogą być obsługiwane z tymi wielofunkcyjnymi falownikami / regulatorami ładowania, jest to wyłączone z gwarancji producenta! Wszystkie inne falowniki akumulatorowe nadają się do pracy turbin wiatrowych i są objęte gwarancją producenta, z wyjątkiem tych hybrydowych wielozadaniowych falowników / regulatorów ładowania!

- Przykład: Dynamiczny i zmienny wykres mocy - Turbina wiatrowa

 

- Przykład: Porównanie systemów On-Grid i Off-Grid


Aby uzyskać odpowiedni falownik sieciowy, odwiedź tę stronę.

bottom of page