top of page

Instalacje dachowe dla turbin wiatrowych


 „Gdzie zainstalować turbinę wiatrową?” "Na dachu, z wieżą czy na tyczce?" zazwyczaj są to pytania, gdy już wiesz, jakiego rodzaju turbinę wiatrową chcesz, i drugi krok w TESUP Twój przewodnik krok po kroku dotyczący zakupu turbiny wiatrowej!


Poszukiwanie miejsca do zainstalowania turbiny wiatrowej i uzyskania maksymalnej mocy wymaga pewnej wiedzy i praktyki, aby było skuteczne. Inżynierowie TESUP zebrali najczęstsze przypadki i cenne zalecenia dotyczące wykorzystania minimalnej przestrzeni z maksymalnymi korzyściami w procesie instalacji turbiny wiatrowej.Istnieją dwa rodzaje turbin wiatrowych, które będziemy powiększać: poziome i pionowe.

Najpierw spójrzmy na wymagania dotyczące instalacji poziomych turbin wiatrowych i potencjalnie dobrych miejsc do montażu.Poziome turbiny wiatrowe: MAGNUM5 i MasterX


Uwaga: wymagany jest słupek montażowy TESUP lub inny słupek montażowy. 


 Jeśli słupek montażowy jest wyższy niż 1410 mm, należy użyć lin stalowych. Co najmniej 3 liny do utrzymania całej konstrukcji podczas dużych prędkości wiatru. Dodatkowo trzeba zastanowić się, jak sprawić, by było łatwo dosięgnąć, aby warunki burzowe rozebrały turbinę na ziemię. 

Posiadanie przestronnego balkonu może być również miejscem na Twój WT. 

W takim przypadku musisz ustawić go wyżej, aby uniknąć obszarów turbulencji, co oznacza chaotyczne przepływy wiatru. W przypadku poziomych turbin wiatrowych ciągła zmiana kierunku wiatru spowoduje uszkodzenie generatora.

Blisko murku 

Wywiercenie otworów w ścianie i zamontowanie słupa turbiny wiatrowej za pomocą wkrętów.
Studium przypadku


Wyobraź sobie, że to twój dom. Gdzie umieściłbyś turbinę wiatrową? Wybierz miejsce i przejdźmy dalej.


Na przykład wybierasz jedno z tych miejsc: dach i komin. Zobaczmy, który jest poprawny?


Prawidłowa odpowiedź to druga. Na kominie. Po pierwsze dachówki jako podstawa słupka montażowego nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ słup TESUP wymaga płaskiej powierzchni. Po drugie, im bardziej otwarta przestrzeń bez budynków, drzew i innych przeszkód uniemożliwiających przepływ wiatru, tym więcej energii zbierzesz.Pionowe turbiny wiatrowe: Atlas4.0, AtlasX


Podstawa montażowa Atlas4.0 i AtlasX ma otwory na śruby i słupek montażowy podstawy. Nie musisz dokonywać żadnych zmian w turbinie wiatrowej. Jako miejsce montażu można wykorzystać dowolny rodzaj płaskiej powierzchni na dachu.


Kilka przykładów instalacji dachowych turbin wiatrowych Atlas2.0 i AtlasX.


Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, TESUP oferuje przydatną usługę, która pomoże Ci w najlepszym rozmieszczeniu turbin wiatrowych i elastycznych paneli słonecznych.


Sprawdź to tutaj:


Jako bonus za rozwiązanie zadania pobierz TESUP E-Magazine za darmo
bottom of page