top of page

Integracja turbiny wiatrowej z pompą ciepła

Nadeszła zima, jest zimno, a my chcemy poczuć ciepło. Ci, którym zależy na czystej energii, szukają alternatyw dla swoich pomp ciepła. Odnawialne źródła energii są popularne i dostępne od niedawna. Ludzie wykorzystują czystą energię do wytwarzania elektryczności w gospodarstwie domowym i ogrzewania domów, zwłaszcza zimą.


Ta część jest jasna. Teraz spójrzmy, jak podłączyć pompę ciepła do turbiny wiatrowej.


Właściwie to całkiem proste! W przypadku pompy ciepła nie są wymagane żadne dodatkowe połączenia ani modyfikacje. Moc systemu hybrydowego można zwiększyć, integrując system turbin wiatrowych z linią energetyczną zasilaną z paneli słonecznych. Połączenia z linią ładunkową należy wykonać tak samo jak w innych systemach.


Gdy potrzebne jest oddzielne podłączenie do pompy ciepła, w systemie turbiny wiatrowej pompę ciepła należy podłączyć bezpośrednio do wyjścia falownika. W ten sposób cała wyprodukowana energia jest przekazywana do pompy ciepła.


Istnieją dwie możliwości podłączenia pompy ciepła.

Jeśli pokażemy Ci, jak podłączyć turbinę wiatrową do systemu za pomocą schematu;


Jeśli turbiny wiatrowe są podłączone ON-GRID


Turbina wiatrowa > Kontroler ładowania > Falownik > Główna sieć elektryczna

Możesz podłączyć go do głównej sieci elektrycznej.
Off-grid: WT > CC > Akumulator (opcja) > Falownik akumulatorowy > Pompa ciepła

Możesz użyć baterii lub nie, jest to opcjonalne.Turbiny wiatrowe generują prąd alternatywny i potrzebny jest kontroler ładowania. Kontroler ładowania konwertuje prąd alternatywny na prąd stały i kontroluje ładowanie akumulatora i falownika zgodnie z ustawieniami. Napięcie można regulować za pomocą potencjometru na kontrolerze ładowania. Na kontrolerze ładowania znajduje się ceramiczny opór. Energia elektryczna pochodząca z kabli jest zużywana przez opór. Zastosowanie ceramiki sprawia, że kontroler ładowania jest bardziej jakościowy.


W przypadku pytań dotyczących integracji turbiny wiatrowej z pompą ciepła, prosimy o przesłanie karty danych pompy ciepła do naszego działu sprzedaży, który może udzielić dalszej pomocy.


Ciesz się czystą energią elektryczną podczas mroźnych zim!