top of page

Korea Południowa jest pozbawiona władzy po tajfun Hinnamor

6 września Korea Południowa obudziła się w katastrofie. Wypuszczające ze smyczy gwałtowne deszcze i wiatry zniszczyły drzewa, drogi i domy oraz pozbawiły zasilania ponad 20 000 domów. W południowej części kraju wiatr przyniósł kable energetyczne. Tajfun spowodował osuwiska ziemi, zniszczenia domów i obiektów użyteczności publicznej, przerwy w dostawach prądu w domach oraz powodzie gruntów rolnych w Korei Południowej.

Tajfun to dojrzały cyklon tropikalny, który rozwija się między 180 ° a 100 ° E na półkuli północnej. Istnieje sześć kategorii skala intensywności cyklonu tropikalnego.


Typhoon Hinnamnor to huragan kategorii 2, który jest niezwykle niebezpieczny i powoduje rozległe szkody. Uszkodzenia mienia, takie jak poważne uszkodzenia dachu i bocznicy, występują w dobrze skonstruowanych domach szkieletowych. Płytko ukorzenione drzewa łamią lub wyrywają korzenie i blokują drogi. Oczekuje się utraty zasilania z trwającymi od kilku dni do kilku tygodni przerwami w dostawie prądu.


Najsilniejsza burza roku

Premier Korei Południowej Han Duk-soo wydał wezwanie do ewakuacji ludzi z zagrożonych obszarów. Według Japońskiej Agencji Meteorologicznej jest to najsilniejsza burza roku. https://www.data.jma.go.jp/multi/cyclone/cyclone_detail.html?id=60&lang=en

Od niedzieli spadło ponad 94 cm deszczu, a wiatry osiągnęły prędkość 155 kilometrów na godzinę na wyspie Czedżu. W poniedziałek Koreańska Administracja Meteorologiczna ostrzegła przed zbliżającym się tajfunem, który wymusił odwołania lotów, zawieszenie działalności gospodarczej i zamknięcie szkół.

Żadnych ofiar

Nie zgłoszono żadnych ofiar, pomimo numerów ewakuacyjnych, ale tylko 25-letni mężczyzna został zgłoszony po tym, jak wpadł w strumień deszczu.


Korea Południowa nie jest jedynym krajem zmagającym się z tajfunami. Podobnie tajfuny pojawiły się na Filipinach, w innych krajach Pacyfiku i Nowej Zelandii.


Wykorzystanie energii elektrycznej jest powszechne w prawie każdym sektorze, a zapotrzebowanie na energię rośnie z dnia na dzień. Powoduje to, że istniejące systemy elektroenergetyczne są niewystarczające do spełnienia wymagań. Aby temu zaradzić, do systemów elektroenergetycznych dodawane są nowe jednostki produkcyjne i technologiczne. Ponieważ w obiektach pompujących wodę do linii miejskich nie ma prądu, niedobór prądu powoduje również problemy z brakiem wody.
Przyczyna przerw w zasilaniu

Niezwykle ważne jest przeanalizowanie przyczyn i skutków przerw, które poważnie wpływają na życie człowieka zarówno społecznie, jak i gospodarczo, w celu zminimalizowania ewentualnych przerw i ich skutków poprzez dokonanie niezbędnych przygotowań.


31,4 procent przerw w dostawie prądu jest spowodowanych przez deszcz i wiatr, 11,1 przez burze lodowe, 10,1 przez cyklony i burze tropikalne, 8,8 przez burze, 5,6 przez pożary i 1,6 przez trzęsienia ziemi.


Ta klęska żywiołowa, z którą Ziemia coraz bardziej boryka się z dnia na dzień, pokazuje nam, że każdy powinien być w stanie wytwarzać własną energię. Ponieważ te wydarzenia wpływają głównie na elektryczność, a w tym stuleciu elektryczność jest niezbędna.


Przygotuj się na taką katastrofę, zacznij planować swój Plan Bs, kupując jedną z naszych turbin wiatrowych. Pomóż zarówno zapobiegać zmianom klimatu, jak i ratować siebie.