top of page

Liczniki energii elektrycznej i energii odnawialnej w domu

Zarządzanie rachunkami za energię może być trochę uciążliwe. Wiele osób zmaga się lub nie ma czasu, aby nadążyć za swoimi rachunkami za energię i odłożyć je na bok. Może to być szczególnie niepokojące dla tych, którzy mają zainstalowane w domu systemy energii odnawialnej, sprzedając energię elektryczną z powrotem do sieci za dodatkowe pieniądze. Oczywiście ludzie chcieliby monitorować, ile energii elektrycznej wytwarzają i sprzedają, a także jaki zysk generuje dla nich energia elektryczna w danym momencie. Może to być trudne do wyśledzenia za pomocą konwencjonalnego systemu monitorowania energii w domu, ponieważ aktualizacje rachunku są zwykle widoczne tylko w miesięcznym rachunku. W ciągu ostatniej dekady rosnącym trendem było instalowanie inteligentnych liczników energii w domach.Korzyści z liczników energii elektrycznej


Urządzenia te pozwalają w dowolnym momencie zobaczyć, ile energii elektrycznej zużywa Twój dom. Co ważne dla użytkowników energii odnawialnej, technologia ta może również na bieżąco informować o tym, ile energii elektrycznej wytwarzanej ze źródeł odnawialnych wytwarza Twój dom i za ile można ją sprzedać. W tej chwili, biorąc pod uwagę wysokie ceny elektryczności i energii, liczba ta może sięgać nawet 24,7 centa za kWh w Los Angeles! To dobra wiadomość, jeśli masz źródło wytwarzania energii, ponieważ wytworzona energia elektryczna może przynieść wyższy zysk!


Liczniki energii elektrycznej umożliwiają zdalne monitorowanie ilości zużywanej i generowanej energii elektrycznej przez dostawcę energii elektrycznej, co pozwala mu sprawdzić zużycie energii elektrycznej i odpowiednio płacić / obciążać Cię bez konieczności osobistego sprawdzania licznika energii. Informacje są również dostarczane Tobie. Dzięki temu możesz monitorować zużycie energii i zmieniać swoje zachowania, aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Na przykład, jeśli widzisz, że twój koszt energii elektrycznej jest wysoki w ciągu dnia, kiedy włączasz pralkę, informacje z licznika energii elektrycznej mogą pomóc ci to zauważyć i uruchomić pralkę przez noc przy niższych cenach energii elektrycznej.


Poleganie na…elektryczności

Jeśli zainstalujesz w domu zarówno licznik energii elektrycznej, jak i energię odnawialną, możesz naprawdę zobaczyć rosnące zyski. System wiatrowy i słoneczny, który generuje 20 kWh dziennie, może przynieść Ci dodatkowe 494 USD miesięcznie w postaci obniżenia rachunków za energię! Ta dodatkowa energia elektryczna dla Twojego domu może się naprawdę przydać, zwłaszcza w obliczu rosnącej zależności od energii elektrycznej w stosunku do innych źródeł energii. Doskonałym tego przykładem jest coraz popularniejsze stosowanie kuchenek elektrycznych i piekarników w stosunku do starszych kuchenek i piekarników zasilanych gazem.


Przykładem może być wprowadzenie samochodów elektrycznych jako podstawowego środka transportu w wielu domach, zastępującego pojazdy benzynowe i wysokoprężne. To rosnące uzależnienie wyłącznie od energii elektrycznej oznacza, że ​​jakakolwiek zmiana kosztów energii elektrycznej na rynku energii elektrycznej, jak teraz widzimy, może spowodować gwałtowny wzrost rachunków za energię elektryczną. Standardowy EV (pojazd elektryczny), czyli standardowy samochód typu sedan, może zgromadzić w akumulatorze do 80 kWh. Na tym ładowaniu samochód elektryczny może przejechać od 100 do 300 mil.
Więcej uprawnień użytkowników ułatwiających

Tak duży zasięg na kilka dni podróży! Jeśli Twój połączony system energii słonecznej i wiatrowej może generować 20 kWh dziennie, Twój samochód elektryczny może zostać uzupełniony zapasową energią elektryczną. Wyobraź sobie, że nie płacisz bezpośrednio za benzynę, którą wlewasz do standardowego samochodu napędzanego paliwem kopalnym! To jest podobna sytuacja! Wszystko, czego wymaga, to zastosowanie w Twoim domu systemu energii odnawialnej. Staje się to coraz łatwiejsze, ponieważ władze lokalne stają się coraz bardziej wyrozumiałe i pobłażliwe, ponieważ spotykają coraz więcej osób instalujących podobne urządzenia w swoich domach.


Możesz więc zobaczyć, że dodając inteligentny licznik do domowego systemu energetycznego, prostsze domowe systemy energii odnawialnej i tańsze modele turbin wiatrowych, możesz łatwo wdrożyć prosty, logiczny i solidny system energii odnawialnej w swojej nieruchomości, który może dostarczać energię elektryczną i zyski na wiele lat, które pomogą Ci zrekompensować koszty ogrzewania, oświetlenia, transportu w pojazdach elektrycznych, nazwij to! Daleko w przyszłość, a wszystko to przy zachowaniu bardziej zrównoważonego charakteru i zmniejszeniu wpływu na planetę.