top of page

Pani Mirelli płynąc przez Ocean Atlantycki wybiera w swoją podróż TESUP!

Başak Mireli, która pokonała oszałamiające 2384 mil w zaledwie 24 dni, przeszła do historii jako kobieta, która bezpiecznie przepłynęła Ocean Atlantycki samotnie. Teraz skupia się na trudniejszym zadaniu: przepłynięciu Oceanu Spokojnego, którego nie może się doczekać i chce dowiedzieć się o nim więcej. Jako TESUP wspieraliśmy ją, dostarczając turbiny wiatrowe do wytwarzania energii elektrycznej podczas jej pierwszej żeglarskiej podróży po Oceanie i będziemy nadal wspierać ją w nadchodzących wyzwaniach!

Poświęcenie i ambicja to dwa czynniki, dzięki którym osiągniesz swoje cele. Możesz myśleć, że jest to trudne lub niemożliwe do osiągnięcia, ale nie masz wystarczającej wiary w siebie.


Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi, że Mirelli osiągnęła swój cel, a ona chce więcej. Przesuwała granice tego, co jest możliwe i przełamywała bariery w tradycyjnie zdominowanej przez mężczyzn dziedzinie.


Wyruszyła w niezwykłą podróż 23 grudnia na pokładzie swojej żaglówki „Istanbul” opuszczającej Wyspy Zielonego Przylądka. Mirelli dotarła na zalaną słońcem karaibską wyspę Martynikę po 24 dniach wzburzonego morza.


Opisuje siebie jako latającego ptaka podczas tej 24-dniowej niesamowitej podróży. Napotkała wiele trudności, ale warto było przeżyć to doświadczenie na środku oceanu, z samymi gwiazdami i stworzeniami morskimi.


Nie była sama w tej podróży, ponieważ miała wygenerowaną turbinę wiatrową dla łodzi. Została odłączona od sieci i swobodnie przepłynęła ocean. Połączenie turbiny wiatrowej, technologii i jej ambicji umożliwiło jej osiągnięcie tego niezwykłego wyczynu.


Z dumą żegluje samotnie po Oceanie Atlantyckim i wyraża chęć zobaczenia większej liczby kobiet pływających po morzu.


Nie tylko dokonała niewiarygodnego wyczynu, ale była też inspiracją dla innych kobiet, które marzą o samotnej żegludze przez Ocean Atlantycki. Udowodniła, że dzięki determinacji i ciężkiej pracy wszystko jest możliwe. Ich wyprawy pokazały również, że żeglarstwo to nie tylko męski sport, ale sport, który mogą uprawiać ludzie każdej płci.


Wolność jest ogromną koncepcją zależną od pragnień danej osoby. Dla niej oznaczało to samotne żeglowanie po oceanie. Dla Ciebie może to być cała Europa lub coś innego. Możesz je osiągnąć, jeśli będziesz podążać za swoimi marzeniami.


Wspierając i podziwiając żeglanki, pragniemy sponsorować i przyczyniać się do tego typu osiągnięć. Wierzymy, że zainspirują nas i inne kobiety, które mają wątpliwości, by realizować swoje marzenia. Ludzie z wielkimi ambicjami, zwłaszcza kobiety, są zawsze mile widziani w Tesup. Tesup jest środkiem twoich osiągnięć na twojej ścieżce. Możemy pomóc przełamać bariery i utorować drogę większej liczbie kobiet do odniesienia sukcesu w społeczności żeglarskiej.


Jeszcze raz dziękujemy Mirelli za jej sukces i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

bottom of page