top of page

Rodzaje turbin w firmie TESUP

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym różnią się rodzaje turbin wiatrowych? Dlaczego TESUP oferuje szereg turbin wiatrowych o różnych kształtach i jakie są zalety każdego typu? Mam nadzieję, że ten wpis na blogu powinien rzucić nieco światła na problem!


Turbiny wiatrowe są ogólnie podzielone na dwa typy w zależności od ich orientacji. Pierwszy typ to turbina wiatrowa o osi poziomej (lub HAWT), co oznacza, że turbina wiatrowa obraca się wokół osi poziomej. Przykładem HAWT (między innymi) jest nowa turbina Magnum 5 TESUP.


Drugi typ turbiny to turbina wiatrowa o pionowej osi obrotu. Nic dziwnego, że jest to turbina wiatrowa, która obraca się wokół pionowej osi. Bardzo popularna turbina Atlas2.0 firmy TESUP jest doskonałym przykładem tego typu turbiny.


W ramach każdej z tych orientacji istnieje kilka projektów, które obejmują różne kształty łopat, aby uchwycić energię wiatru na różne sposoby.


HAWT najczęściej wykorzystują konstrukcję opartą na windach. Łopatki turbiny mają kształt płatów, podobny do kształtu skrzydła samolotu. Gdy wiatr wieje w poprzek, generują one siłę nośną skierowaną w kierunku obrotu turbiny wiatrowej, obracając ją i wytwarzając energię. HAWT muszą być skierowane w stronę wiatru, aby generować energię, dlatego TESUP HAWT mają ogon, który wyrównuje turbinę z kierunkiem wiatru.


VAWT nie ma tego problemu. Mogą generować energię niezależnie od kierunku, w którym wieje wiatr. TESUP VAWT to turbiny typu drag. Oznacza to, że siły tarcia wiatru wiejącego na turbinę napędzają obrót turbiny. Zakrzywione powierzchnie turbin TESUP pomagają lepiej wychwytywać wiatr, zwiększając wydajność. Ponieważ obszar przechwytywania powietrza jest duży w VAWT, mają one tę zaletę, że mogą obracać się w warunkach niskiej prędkości wiatru.


Mamy nadzieję, że daje to trochę wglądu w typy turbin wiatrowych!#energiaodnawialna #energiawiatrowa #turbinywiatrowe #odnawialne źródła energii #wytwarzanie energii #czystaenergia #turbiny #energiawiatrowa #renewablefuture #cleanfuture #alternatywna energia #Atlas2.0 #tesup #VAWT #HAWT #Magnum5

bottom of page