top of page

Rosnące koszty energii? Idź na odnawialne!

Globalne koszty energii gwałtownie rosną w krajach na całym świecie. W większości krajów koszt energii elektrycznej dostarczanej przez sieć wzrósł dwukrotnie lub więcej! To oczywiście nie jest dobre dla konsumentów, którzy chcą możliwie najniższej ceny. Więc dlaczego tak się dzieje? i co możesz zrobić, aby obniżyć koszty energii elektrycznej w domu, szkole lub firmie? Najpierw zajmiemy się pierwszym pytaniem: Dlaczego tak się dzieje? Jak w przypadku wielu rzeczy, sprowadza się to do przypadku ekonomii. Podaż energii elektrycznej na całym świecie spadła, a dostawcy energii mają problemy z efektywnym zarządzaniem elektrowniami. Mroźna zima w całej Europie spowodowała, że ​​do ogrzewania domów zużyto więcej zapasów, co doprowadziło do zmniejszenia dostaw gazu ziemnego, ważnego paliwa we współczesnej gospodarce. Połącz to z mniejszymi ilościami eksportu gazu ziemnego dla dużych dostawców substancji, takich jak Rosja, do Europy w warunkach napięć politycznych, a zobaczysz, jak rosną ceny!


Brak równowagi energetycznejGlobalne zapotrzebowanie na energię elektryczną nie tylko utrzymuje się na stałym poziomie, ale dość szybko rośnie. Szczególnie w czasie gorącego lata w Azji, rosnącego wykorzystania klimatyzacji na całym kontynencie, co jest procesem bardzo energochłonnym. Ponieważ podaż spada, a popyt rośnie, występuje brak równowagi między konsumentami a producentami. Stąd w odpowiedzi wzrasta koszt energii elektrycznej. Ponieważ popyt znacznie przewyższa podaż, możliwe jest, że ceny wzrosną tak bardzo. W niektórych przypadkach, takich jak Dania, może to osiągnąć ceny energii nawet do 200%+ cen energii elektrycznej w 2022 roku!


Możesz pomyśleć: co z tym robi mój rząd? I to byłoby doskonałe pytanie! Wiele rządów stosuje limity cen energii na rachunkach za energię elektryczną dla gospodarstw domowych, aby zapewnić osobom mniej zamożnym ochronę przed wahaniami na rynku energii i rosnącymi cenami energii. W praktyce oznacza to, że cena energii elektrycznej dla konsumenta nie może przekroczyć pewnej kwoty, a rząd pokrywa różnicę w mocy. Przykład takiego systemu istnieje w Wielkiej Brytanii. System polega na zapewnieniu, że koszt energii elektrycznej nie wpłynie zbytnio na konsumentów. Niestety, ponownie dla konsumentów w Wielkiej Brytanii, ten limit cenowy wzrasta o 54% w kwietniu, co prowadzi do wyższych kosztów życia w regionie.


Jeśli interesuje Cię ten przykład, na stronie BBC znajduje się bardzo przydatny artykuł!


Stanie się niezależnym użytkownikiem energii


A więc drugie pytanie i, jak sądzę, ważniejsze. Jak możesz obniżyć ceny energii elektrycznej w swoim domu? Jakie są najskuteczniejsze sposoby na uniknięcie wzrostu cen energii elektrycznej? Co możesz zrobić?! Wytwarzanie energii w domu pomaga odłączyć rachunki za dom i prąd od wahań na ogólnych rynkach energii. Dzięki osobistemu systemowi wytwarzania energii możesz wytwarzać potrzebną energię bez konieczności polegania na dostawach gazu ziemnego po drugiej stronie świata!


Oczywiście zbudowanie działającej elektrowni na gaz ziemny w ogrodzie za domem będzie trochę trudne, a to nie wpłynie na wzrost cen gazu! Oczywiście energia odnawialna jest drogą do zrobienia przy budowie systemów wytwarzania energii na małą skalę. Kompaktowy charakter urządzeń wykorzystujących energię odnawialną i ich skalowalność do tego rozmiaru sprawia, że ​​są one doskonałym wyborem do wytwarzania energii, która zmieści się w Twoim ogrodzie, na dachu lub na zewnątrz podjazdu!

Spójrz na te przykłady domowych systemów energetycznych!

(https://mydecorative.com/7-zalety-domowego-panelu-slonecznego


Istnieje kilka dobrych źródeł zasilania, z których mogą czerpać Twoje urządzenia. Energia odnawialna występuje w wielu różnych formach: pływowej, słonecznej, wiatrowej, hydroelektrycznej i nie tylko! Niestety większość ludzi nie ma dostępu do oceanu w swoim ogródku. W rezultacie najbardziej użyteczne technologie dla większości ludzi opierają się na energii słonecznej i wiatrowej, ponieważ technologia stojąca za wytwarzaniem energii elektrycznej rozwinęła się do tego stopnia, że ​​można ją zamontować na dachu. A także prawie powszechny dostęp do tych dwóch źródeł naturalnej energii, biorąc pod uwagę, że słońce świeci, a wiatr wieje po całej ziemi.

Czym zajmuje się TESUP?


TESUP jest oczywiście producentem, dostawcą i projektantem krajowych turbin wiatrowych, więc na tym polega główna wiedza TESUP. TESUP oferuje szeroką gamę domowych turbin wiatrowych do wyboru w celu dopasowania do wielu zastosowań, a także elastyczne panele słoneczne do wykorzystania w tych trudnych, nie tak wietrznych miejscach! Zainstalowanie na dachu turbiny wiatrowej o rozmiarach domowych to świetny sposób na rozpoczęcie wytwarzania własnej energii elektrycznej dla domu, unikanie wysokich cen napędzanych gazem i zmniejszanie wpływu na środowisko.


Jeśli interesują Cię jakiekolwiek turbiny TESUP, zajrzyj na stronę TESUP!Kalkulacje kosztów energii

To dobrze i dobrze, że turbiny mogą pomóc w wytwarzaniu energii elektrycznej przy tych nowych cenach, ale przydałoby się kilka liczb, prawda? Nie martw się, że TESUP Cię obejmuje! Weźmy za przykład turbinę Magnum 5 o mocy 5 kW, jedną z najlepiej sprzedających się turbin TESUP. Zainstalowanie jednej turbiny Magnum 5, przy ciągłym wirowaniu z prędkością znamionową, wygenerowałoby 3600 kW miesięcznie! Wyniosłoby to 2700 USD w Niemczech, gdy oczekiwana średnia cena w 2022 r. wejdzie w życie na poziomie 0,75 USD/kWh


Czasami jednak wiatr jest dość nieprzewidywalny. Nie można oczekiwać, że wiatr będzie stale wiał z wystarczającą prędkością, aby obrócić twoją turbinę wiatrową. Musimy więc obliczyć współczynnik wydajności turbiny wiatrowej: procent czasu, w którym turbina ma się obracać w sposób, który generuje energię. Dobre oszacowanie to około 25% współczynnika wydajności w kraju umiarkowanie wietrznym (większość krajów europejskich) z turbiną o niskiej prędkości początkowej, taką jak Magnum 5. Przy tym współczynniku wydajności generowane jest szacunkowo 900 kWh (podczas wirowania przy wietrze znamionowym prędkości). Co daje porządną sumę 675 $ miesięcznie!Jak widać, dobrym sposobem na uniknięcie, a nawet potencjalne korzyści z rosnących cen energii, jest opracowanie własnego systemu wytwarzania energii. I po co zatrzymywać się na jednej turbinie, jeśli masz już inne aspekty, takie jak kontrola ładowania, łatwo jest zintegrować więcej turbin i generować jeszcze więcej energii, co potencjalnie może przynieść zysk!