top of page

Wpływ turbiny TESUP na środowisko!

Przejście Ziemi na odnawialne źródła energii jest ważne dla przyszłości planety. Możesz przyczynić się do tego przejścia, wytwarzając część energii używanej w domu przy użyciu energii odnawialnej. Turbina TESUP to jeden ze sposobów na osiągnięcie tego celu!


Rzućmy okiem na nową turbinę TESUP Magnum 5, aby zobaczyć, ile energii może wygenerować.


Turbina Magnum 5 generuje 5000 watów na sekundę podczas wirowania przy znamionowej prędkości wiatru wynoszącej 15 metrów na sekundę. Oznacza to, że przy pełnej mocy turbina generuje 120 kWh w ciągu 24 godzin. Dla porównania, przeciętne gospodarstwo domowe w PL zużywa około 3300 kWh rocznie.


Niestety, nie można polegać na wietrze, który cały czas ma tak dużą prędkość. Aby to uwzględnić, zastosujemy współczynnik pojemności 30%. Oznacza to, że turbina wiatrowa kręci się z mocą 30% czasu. Mogą wystąpić inne nieefektywności, które mogą to jeszcze bardziej zmniejszyć.


Więc! Przy zastosowanym współczynniku mocy turbina może generować do 36 kWh dziennie, co nie jest wcale takie złe!


Trudno jest to bezpośrednio porównać do alternatywy opartej na paliwie kopalnym, ponieważ wytwarzanie energii z paliw kopalnych odbywa się zwykle na większą skalę.


Niemniej jednak, porównując mały generator Diesla o mocy 8 kW przy 75% obciążeniu, ten generator zużywa 2,5 litra paliwa na godzinę. Wynosi 60 litrów w ciągu dnia. Spalanie jednego litra oleju napędowego spowoduje emisję ok. 2,5 kg CO2.


Wytwarzanie tej samej mocy 36 kWh dziennie powoduje emisję około 45 kg CO2!


Oczywiście jest to skrajny przykład, ponieważ większe elektrownie są znacznie bardziej wydajne w wytwarzaniu energii elektrycznej niż mały generator. Jednak można zobaczyć, jak wykorzystanie energii odnawialnej do generowania części energii domowej może naprawdę pomóc w zmniejszeniu poziomu emisji!
#renewableenergy#emmisions#energygeneration#savetheplanet#alternativeenergy#windpower#climatechange#tesup#cleanplanet#cleanenergy#windenergy#greenenergy#windgenerator#cleanfuture#cleanair