top of page

Wskazówki od technika turbin wiatrowych


Upewnienie się, że turbiny wiatrowe są prawidłowo zainstalowane i konserwowane, może być trudne, pomagając im żyć przez długi czas, zapewniając energię. Dzisiaj zasugerujemy kilka wskazówek, które sprawią, że Twoja turbina będzie szczęśliwie obracać się przez wiele lat!


Montaż turbiny:

Bardzo ważne jest, aby prawidłowo zakotwiczyć turbinę i przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Nieprawidłowe zakotwienie turbiny może spowodować uszkodzenie turbiny lub mienia. Przymocuj podstawę turbiny do mocnego materiału, aby prawidłowo zakotwiczyć turbinę (na przykład przykręcanie turbiny do betonowej konstrukcji jest znacznie bezpieczniejsze niż przykręcanie do cienkiej drewnianej).

TESUP może dostarczyć słupek montażowy do bezpośredniego mocowania turbiny wiatrowej. Jest to odpowiednie dla płaskich powierzchni lub płaskich konstrukcji dachowych, takich jak przyczepy kempingowe. Zamontowanie turbiny na słupie montażowym zwiększy prędkość wiatru w Twojej turbinie, pomagając jej generować więcej mocy! Jeśli chcesz zamontować turbinę na pochyłym dachu, zalecamy niestandardowe rozwiązanie w zależności od dachu, ponieważ odpowiedni sprzęt może różnić się w zależności od kształtu dachu. Jeśli nie masz pewności co do umiejscowienia lub zakotwiczenia turbiny, TESUP zapewnia usługi doradcze, a także edycję zdjęć Twojej nieruchomości, aby pokazać Ci potencjalne miejsca umieszczenia turbin wiatrowych! Usługi te można znaleźć, korzystając z poniższych łączy.


https://www.tesup.com/wind-and-solar-energy-lectures-tesup-university


Montaż:

Turbiny TESUP są dostarczane częściowo zmontowane, więc wymagany jest pewien montaż. Podczas montażu turbiny upewnij się, że wszystkie połączenia są odpowiednio dokręcone (ale nie nadmiernie, ponieważ może to spowodować obciążenie struktury turbiny). Dobrą zasadą jest dokręcanie do końca, aż nie będzie można już dokręcić łącznika, a następnie poluzować śrubę o pół obrotu do tyłu.