top of page

Turbiny wiatrowe TESUP na Górze Athos, Centrum Światowego Dziedzictwa UNESCO

Położona na odległej greckiej wyspie Góra Athos jest jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc na ziemi. Dom dla około 20 klasztorów, wyspa jest UNESCO World Heritage Centre, który zachował swoje tradycje religijne i architektury agrarnej. Od 1054 roku jest to duchowe centrum prawosławia, a przez wieki kobiety i dzieci miały zakaz odwiedzania wyspy, dzięki czemu zachowany został jej unikalny styl życia.


Turbiny wiatrowe TESUP dostarczają rozwiązań w zakresie energii odnawialnej w tak wyjątkowym i odległym miejscu, pokazując, że zrównoważona energia jest nie tylko możliwa, ale i konieczna dla przyszłości naszej planety. Jesteśmy dumni, że nasze turbiny wiatrowe działają w tak historycznie ważnym miejscu.Półwysep Mount Athos został wyznaczony jako autonomiczna republika monastyczna od czasów bizantyjskich i pozostał centrum prawosławnego chrześcijaństwa przez wieki. W rezultacie, wyspa zachowała swój tradycyjny sposób życia i jest domem dla niektórych z najstarszych i najbardziej unikalnych klasztorów na świecie.


Dziś Góra Athos pozostaje symbolem tradycji religijnej i dziedzictwa kulturowego, przyciągając turystów z całego świata, którzy przybywają, aby doświadczyć piękna i duchowości tego wyjątkowego miejsca.


Nasze zaangażowanie w zrównoważoną energię jest widoczne w naszej obecności nawet w najbardziej odizolowanych częściach świata, a my jesteśmy liderem w dostarczaniu rozwiązań w zakresie energii odnawialnej dla klientów na całym świecie.


Turbiny wiatrowe TESUP działające na Górze Athos są doskonałym przykładem tego, jak zrównoważone rozwiązania energetyczne mogą pomóc zachować tradycje przeszłości, jednocześnie patrząc w przyszłość. W miarę jak TESUP będzie rozszerzać swój zasięg w dostarczaniu rozwiązań z zakresu energii odnawialnej dla klientów na całym świecie, będziemy nadal obejmować nawet najbardziej unikalne i odległe lokalizacje.