top of page

Wiatr - Fotowoltaika systemy hybrydowe

Wiele osób zaczęło zasilać swoje domy energią odnawialną, a dlaczego Ty miałbyś tego nie robić? To świetny pomysł! Istnieje kilka opcji rodzaju energii odnawialnej, którą mogłeś podłączyć do swojego dachu. Najpopularniejsze z nich to fotowoltaika słoneczna i małe turbiny wiatrowe. Fotowoltaika słoneczna wytwarza energię elektryczną poprzez zbieranie fotonów (małe pakiety energii świetlnej) i przekształcanie ich energii w energię elektryczną, w szczególności za pomocą materiałów reagujących na światło. Turbiny wiatrowe używane w kraju mogą skalować się od małej turbiny wiatrowej typu drag, używanej jako anemometr (urządzenie do pomiaru prędkości wiatru) zamontowanej na dachu domu, aż po półprzemysłową turbinę wiatrową o mocy 50 kW, pomyśl o dużą morską turbinę wiatrową i nieco ją zmniejszyć, która znajduje się na końcu ogrodu. Turbiny TESUP są szczęśliwym środkiem między nimi o mocy od 800 do 5000 watów.

Fotowoltaika (PV)


Fotowoltaika (PV) doskonale nadaje się do zasilania domu, szczególnie przy spadających cenach i rosnącej wydajności. Dzięki nowym postępom w materiałoznawstwie zastosowanym w fotowoltaice, wydajność (ile energii słonecznej jest przekształcane w użyteczną energię elektryczną) paneli słonecznych wzrasta, szczególnie w droższych turbinach na skalę przemysłową. Ważniejsze dla konsumentów są ostatnie ulepszenia w produkcji materiałów fotowoltaicznych, które na przestrzeni lat drastycznie obniżyły koszty. Połącz to ze zwiększoną wydajnością tych paneli słonecznych, a otrzymasz przepis na znaczną część lokalnego wytwarzania energii.


Ale co w pochmurny dzień? Ty pytasz. Nie będzie wystarczającej ilości światła słonecznego, aby odpowiednio zasilić mój dom! Mówisz. Cóż, w tym miejscu pojawiają się hybrydowe systemy energetyczne! Dywersyfikując systemy energetyczne wykorzystywane do wytwarzania energii elektrycznej, możesz korzystać z różnych warunków pogodowych, unikając nadmiernych przestojów i poprawiając spójność wytwarzania energii. Dlatego dobrym pomysłem byłoby zdywersyfikowanie wytwarzania energii, ponieważ zwykle dzieje się to, gdy słońce odchodzi? Oczywiście zaczyna wiać! Zainwestowanie w turbinę wiatrową byłoby dobrym sposobem na zapewnienie, że zawsze będziesz mieć dostęp do wytwarzania energii.
CCC? Oczywiście wspólne kontrolery ładowania!


W wielu stosowanych w kraju systemach fotowoltaicznych, o ile wiesz, co robisz (tj. masz uprawnienia elektryka / doświadczenie w branży), turbinę wiatrową można łatwo zintegrować z domowym systemem elektroenergetycznym przy minimalnej ilości dodatkowego sprzętu, umożliwiając łatwe przejście z systemu wyłącznie PV do systemu hybrydowego! Systemy fotowoltaiczne po podłączeniu do zewnętrznego obciążenia elektrycznego (na przykład do ładowania baterii) wymagają kontrolera ładowania, aby zapewnić prawidłowe napięcie w systemie, zapewniając bezpieczeństwo i niezawodność komponentów elektrycznych.


Na szczęście dla początkujących właścicieli systemów hybrydowych, turbiny wiatrowe i systemy fotowoltaiczne używają podobnej konfiguracji kontrolera ładowania! Jak wielkie! Chociaż systemy fotowoltaiczne wytwarzają prąd stały (napięcie pozostaje stałe), a turbiny wiatrowe wytwarzają prąd trójfazowy (napięcie nieznacznie oscyluje), gdy prąd wytwarzany przez fotowoltaikę przechodzi przez kontroler ładowania, jest przekształcany w prąd trójfazowy!


Jeśli jesteś zainteresowany tym, co TESUP ma do zaoferowania w zakresie kontrolerów ładowania, nie szukaj dalej!
TESUP jest już zajęty operacją w branży hybrydowej


W rzeczywistości turbiny wiatrowe TESUP są już wykorzystywane w hybrydowym krajowym przemyśle odnawialnych źródeł energii. Zatrudnia ich w terenie firma Ewa Energie, aby zapewnić swoim klientom solidniejszy domowy system wytwarzania energii! Ewa Energie to niemiecka firma zajmująca się doradztwem w zakresie domowych instalacji energetycznych, pomagając klientom zdecydować, jak najlepiej zasilić dom energią odnawialną. Są byłymi klientami TESUP, wykorzystując turbiny wiatrowe TESUP w kilku swoich projektach, zarówno w projektach krajowych, jak i małych firmach.


TESUP ostatnio ściśle współpracował z firmą, która chce zastosować hybrydowe rozwiązanie w zakresie energii odnawialnej do swojego problemu. Firma Agderport instaluje automatyczne bariery drogowe obsługiwane elektronicznie i potrzebuje sposobu na zapewnienie stałego zasilania swoich systemów elektrycznych. Ponieważ bariery te mają być instalowane na pustkowiach Norwegii, pozyskiwanie energii z sieci jest dość trudnym zadaniem! Zamiast prowadzić długie, drogie kable do obiektu, Agderport rozsądnie zdecydował się na zastosowanie na miejscu generatora energii odnawialnej, aby wykonać zadanie.


Specyfika Agerportu


System, na który się zdecydowaliśmy, wykorzystuje kombinację dwóch paneli słonecznych (aby uchwycić wszystkie kąty zachodzącego słońca) i 750-watowej turbiny wiatrowej AtlasX. W ten sposób system może generować energię z wielu źródeł, zapewniając bardziej spójne zasilanie systemu i zapewniając, że bariera zawsze ma moc do prawidłowego działania. Kiedy świeci słońce, panele słoneczne ładują system, a kiedy słońce jest daleko i wieje wiatr, AtlasX zaczyna się obracać i przejmuje wytwarzanie energii oraz ładowanie systemu!


Oczywiście projekt pilnie potrzebuje również solidnego kontrolera ładowania, który zapewni właściwe zarządzanie zasilaniem i nie uszkodzi sprzętu, w końcu nie byłoby dobrze, gdyby trzeba było ciągle wyjeżdżać i naprawiać system! Agderport oczywiście wybrał kontroler ładowania TESUP do wdrożenia w swoim systemie. Ten kompaktowy kontroler idealnie mieści się w pudełku ochronnym i zapewnia prawidłowe ładowanie systemu. TESUP jest bardzo podekscytowany współpracą z Agderport nad tak interesującym i bardzo użytecznym projektem!