top of page

Element turbiny wiatrowej: generator 3-fazowy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa Twoja turbina wiatrowa TESUP? Co dzieje się w metaforycznej czarnej skrzynce, która jest podstawą twojej turbiny wiatrowej? Cóż, mamy nadzieję, że pomożemy Ci to zrozumieć, przeglądając kilka elementów turbiny wiatrowej!


Na początek przyjrzymy się, jak Atlas 2.0 faktycznie generuje energię elektryczną. Głównym odpowiedzialnym za to elementem jest 3-fazowy generator, który znajduje się w podstawie turbiny wiatrowej. Kiedy łopaty turbiny wiatrowej są popychane przez wiatr, centralny wał turbiny wiatrowej obraca się. To z kolei obraca centralny zespół magnesów w środku generatora. Te magnesy mają biegun północny i południowy, podobnie jak magnes, który możesz znaleźć na swojej lodówce!


Wokół magnesu centralnego znajdują się 3 zestawy cewek z drutu miedzianego. Gdy magnes się obraca, pole magnetyczne magnesu przecina te miedziane druty, popychając elektrony do przodu i do tyłu. W ten sposób w przewodach powstaje prąd przemienny (AC), który można wykorzystać do zasilania urządzeń!


Każdy zestaw cewek z drutu miedzianego popycha i ciągnie elektrony w innym przedziale czasowym (lub fazie), dzięki czemu całkowita moc wyjściowa turbiny jest przyjemna i płynna! Dlatego z Atlasu 2.0 pochodzą 3 kable, po jednym dla każdej fazy!


Generatory 3 fazowe stosowane w produktach TESUP są całkowicie uszczelnione, więc nie będą miały problemu z wodą z nieznośnego deszczu! To imponujące, że tak potężne urządzenie zmieściłoby się w małej objętości pionowych generatorów turbin wiatrowych TESUP


Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś z tego postu, a turbiny wiatrowe są teraz trochę mniej tajemnicą!


#windturbine #acpower #renewableenergy #energy #renewable #windpower #cleanenergy #Atlas2.0 #electricgenerator #betterfuture #electricalpower #windenergy #wind #cleanenvironment #electricity