top of page

Zabawne i ekologiczne ucieczki i zajęcia w okresie wielkanocnym

Nadeszła wiosna, a to oznacza, że przerwa wielkanocna tuż tuż. Jeśli szukasz sposobów na świętowanie sezonu, a jednocześnie jesteś przyjazny dla planety, trafiłeś we właściwe miejsce! Oto kilka zabawnych i przyjaznych dla środowiska ucieczek i zajęć wielkanocnych, którymi możesz się cieszyć z rodziną i przyjaciółmi.1. Wybierz się na spacer na łonie natury


Nie ma lepszego sposobu na docenienie piękna wiosny niż wycieczka na łonie natury. Znajdź pobliski park lub rezerwat przyrody i wybierz się na spacer wśród drzew i dzikich kwiatów. Pamiętaj, aby zapakować butelkę wielokrotnego użytku z wodą i kilka przekąsek do pojemnika wielokrotnego użytku, aby pozostać nawodnionym i zasilonym podczas przygody.


2. Zorganizuj wielkanocną ucztę opartą na roślinach


Wielkanoc tradycyjnie kojarzy się z daniami mięsnymi, ale dlaczego nie zmienić tego w tym roku i przejść na dania roślinne? Jest tak wiele pysznych wegańskich i wegetariańskich przepisów, które są idealne na Wielkanoc. Jest to nie tylko lepsze dla środowiska, ale także świetny sposób na wypróbowanie nowych przepisów.


3. Zrób ekologiczne koszyczki wielkanocne


Zamiast kupować gotowe koszyczki wielkanocne, które są dostarczane z dużą ilością plastikowych i marnotrawnych opakowań, dlaczego nie zrobić własnych? Możesz użyć kosza lub torby wielokrotnego użytku i wypełnić go przedmiotami, takimi jak nasiona, rękawice ogrodnicze i ekologiczne materiały artystyczne. Możesz również dołączyć domowe smakołyki, takie jak ciasteczka lub batoniki granola, w pojemnikach wielokrotnego użytku.


4. Zostań wolontariuszem lokalnej organizacji ekologicznej


Jeśli chcesz coś naprawdę zmienić w te Święta Wielkanocne, rozważ wolontariat w lokalnej organizacji ekologicznej. Istnieje wiele grup, które potrzebują pomocy przy sprzątaniu lokalnych parków, sadzeniu drzew i edukacji społeczeństwa w zakresie zrównoważonych praktyk. To świetny sposób, aby odwdzięczyć się swojej społeczności i planecie.


5. Zorganizuj ekologiczne polowanie na jajka wielkanocne


Jeśli masz dzieci (lub jesteś po prostu dzieckiem w sercu), polowanie na jajka wielkanocne to klasyczny sposób na świętowanie święta. Ale zamiast używać plastikowych jajek wypełnionych cukierkami, dlaczego nie spróbować bardziej ekologicznego podejścia? Możesz użyć prawdziwych jajek lub zrobić własne jajka z materiału wielokrotnego użytku. Możesz wypełnić je małymi smakołykami, takimi jak naklejki, tymczasowe tatuaże lub domowe cukierki. Poza tym możesz później kompostować skorupki jaj!


6. Wybierz się na przejażdżkę rowerową


Jeśli pogoda jest ładna, przejażdżka rowerem to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i cieszenie się świeżym powietrzem. To także świetny sposób na poznanie swojej społeczności i zobaczenie rzeczy z nowej perspektywy. Pamiętaj, aby nosić kask i przynieść butelkę wody wielokrotnego użytku do nawodnienia.


To tylko kilka z wielu sposobów na świętowanie Wielkanocy, jednocześnie dbając o planetę. Dlaczego więc nie spróbować w tym roku czegoś nowego i uczynić swoje wakacje bardziej zrównoważonymi? Kto wie, może po prostu rozpoczniesz nową rodzinną tradycję!