top of page

Zrównoważone lotnictwo

W branży transportowej lotnictwo komercyjne jest największym, najszybciej rozwijającym się, najbardziej wszechobecnym i dostępnym. W XXI wieku szybkie i szybkie poruszanie się to podstawa. Konkurujemy w każdej sekundzie życia, starając się nie zostać w tyle.

Kiedy osiągasz swój cel, zaczynasz myśleć o środowisku. Chciałbym, żeby to było priorytetem od samego początku. Ale nigdy nie jest za późno, aby stać się zielonym.


Teraz połączymy ten temat, który zaczęliśmy od życia, z działalnością przemysłową. Od wieków w naszym życiu istnieje kilka sposobów transportu, zarówno pasażerskich, jak i towarowych. Jednak w ostatnich latach zaczęto zwracać uwagę na znaczenie niskiej emisji dwutlenku węgla. W tej sprawie do akcji wkraczają firmy transportowe. Zmiany klimatyczne i kryzys są głównymi siłami napędowymi firm do działania przy zerowej emisji. Zaczęli myśleć o tym, jak korzystać z mniej szkodliwych dla środowiska pojazdów, tworząc działy R&D.

Samoloty e-cargo mają na celu osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla


Samoloty to najpopularniejszy środek transportu. Samolot elektryczny jest zasilany energią elektryczną. Jest to samodzielna sieć komponentów, które wytwarzają, przesyłają, dystrybuują, wykorzystują i przechowują energię elektryczną.


Logistyka jest jednym z największych źródeł emisji dwutlenku węgla. W ramach rekompensaty firmy logistyczne budują od teraz obiekty do wyrzucania śmieci, systemy paneli słonecznych i elektryczne pojazdy dostawcze.


DHL, która jest globalną firmą logistyczną i spedycyjną, z którą współpracuje Tesup, inwestuje w całkowicie elektryczny samolot towarowy. https://www.dhl.com/global-en/home/press/press-archive/2021/dhl-express-shapes-future-for-sustainable-aviation-with-the-order-of-first-ever-all-electric-cargo-planes-from-eviation.html

DHL zamówił 12 w pełni elektrycznych samolotów transportowych Eviation Alice do obsługi floty o zerowej emisji.

Alicja może być pilotowana przez jednego pilota i może przenosić 1200 kilogramów. Będzie ładowany w ciągu 30 minut lub mniej za godzinę lotu i ma maksymalny zasięg do 815 kilometrów.

https://www.eviation.co/aircraft/
Przyszłość jest zeroemisyjna


Przyszłość świata jest zeroemisyjna i firmy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Elektryfikacja każdego transportu i pojazdu jest zdecydowanie niezbędna dla zrównoważonego świata.


Elektryczne samoloty transportowe obniżą koszty utrzymania i będą obsługiwane przez oprogramowanie. Osiągi lotu będą optymalnie wydajne.

Do czystej przyszłości


Tesup ma zrównoważoną politykę i koncepcję ekologicznego biznesu. Dlatego odpowiednio dobieramy firmy, dla których pracujemy. Wszyscy mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wszyscy zrozumieją logikę zrównoważonego rozwoju i świata zerowej emisji. Do dni przyjaznych środowisku…